نمایش همه

علت اورلود کولر گازی وستینگهاوس چیست؟

اگر با علت اورلود کولر گازی وستینگهاوس به خوبی آشنا نمی باشید و اطلاع ندارید که چرا و چگونه اورلود در کولر گازی های وستینگهاوس صورت می گیرد، با این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس همراه باشید تا با تمامی جزئیات این بخش آشنا شوید.

همانطور که می دانید کولر گازی یکی از اجزای مهم و کاربردی به شمار می رود که عملکرد آن سبب خنک شدن یا گرم شدن محیط می شود. اورلود کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس یکی ابزار بسیار مهم در کولر گازی به شمار می رود که سبب می شود تا عملکرد دستگاه به بهترین نحو ممکن انجام شود.

اورلود کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس بسیار مهم است و می تواند از سوختن موتور کولر گازی یا آسیب های دیگر جلوگیری کند و عملکرد دستگاه را بهتر نماید. دلایل مختلفی وجود دارند که سبب می شوند تا افراد به فکر اورلود کمپرسور کولر گازی باشند، و هر اتفاقی ممکن سبب اورلود کردن کولر گازی شود. اما بیشتر کارشناسان دلایل مختلفی برای اورلود کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس ارائه داده اند که در ادامه به طور کامل دلیل اورلود کردن کمپرسور کولر گازی را شرح خواهیم داد.

اورلود کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس

قبل از هر چیزی باید بدانید که اورلود کردن دستگاه همیشه به معنای بروز آسیب ها در کولر گازی نیست و گاهی نیز می تواند کمک زیادی به عملکرد دستگاه نماید و از سوختن آن موتور کولر گازی جلوگیری نماید. همانطور که می دانید دلایل مختلفی برای اورلود کردن کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس وجود دارد که یکی از آن ها زیاد بودن گاز تزریق شده است و همین موضوع سبب می شود تا به کمپرسور فشار وارد شود.

البته آلودگی کندانسور، خرابی خازن ها، ولتاژ پایین، خرابی کمپرسور، سیم پیچی اشتباه کولر گازی، وجود نوسان برای انتقال برق به کولر گازی و… نیز از جمله دلایل اورلورد کمپرسور کولر گازی به شمار می روند. در چنین شرایطی اورلود بسیار خطرناک است و ممکن است سبب از کار افتادن دستگاه یا حتی آسیب های مختلف که خسارت های زیادی را به فرد وارد می کنند شود. بنابراین زمانی که اورلود علائم های مختلفی از خود نشان داد هر چه سریع تر با یک تعمیر کار با تجربه و تخصص بالا  جهت تعمیر شبانه روزی اسپلیت وستینگهاوس تماس بگیرید.

انواع اورلود کولر گازی وستینگهاوس

اورلود هایی که برای کولر گازی ها مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند که در ادامه مطلب با آن ها آشنا خواهیم شد:

1) اورلود مغناطیسی

یکی از انواع اورلود ها، اورلود مغناطیسی است، کارکرد این نوع اورلود بسیار مهم است و زمانی وارد عمل می شود که شدت ولتاژ بسیار بالا رود. زمانی که شدت ولتاژ بالا رود جریان به سرعت سبب قطع شدن میدان مغناطیس می شود و همین سبب می شود تا از سوختن کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس جلوگیری شود. شکل این نوع اورلود بوبینی است و چند سیم نیز دور تا دور آن را فرا گرفته اند.

2) اورلود حرارتی

در این نوع اورلود از دو ورق فلزی متفاوت استفاده می شود که کاربرد مهم دارند و زمانی که حرارت بالا رود شکل این دو ورق فلزی کاملا عوض می شود و همین موضوع سبب قطع شدن جریان برق می شود و از آسیب رسیدن به کمپرسور دستگاه جلوگیری خواهد شد. پس از آنکه دو ورق فلزی سرد شوند و شکل آن ها به حالت اولیه باز گردد دوباره جریان کمپرسور راه می افتاد و دستگاه شروع به کار می کند.

3) اورلود اکسترنال و اینترنال

این نوع اورلود ها بستگی به نحوه قرار گیری دستگاه دارند و بر اساس قرار گرفتن به دو نوع اورلود اکسترنال و اینترنال تقسیم شده اند. از این اورلود ها امروزه برای کولر گازی های جدید نیز استفاده می شود.

آشنایی با علایم اورلود کولر گازی وستینگهاوس

معمولا برای تشخیص اورلود در کولر گازی دو روش وجود دارد، البته راحت ترین روش بررسی بدنه کمپرسور است. اگر حرارت بدنه کمپرسور بیش از حد استاندارد بالا بود احتمال اورلود کردن آن نیز بسیار زیاد است. البته روش دیگری مانند تست پایه های کمپرسور نیز وجود دارد که به راحتی می توانید بفهمید آیا دستگاه شما دچار اورلود شده است خیر.

البته توجه داشته باشید که تست پایه های کمپرسور به راحتی انجام نمی شود و افراد عادی که تخصصی در این زمینه ندارند نمی توانند آن را انجام دهند، معمولا اینکار باید به وسیله اهم متر انجام شود. زمانی که پایه c به دیگر پایه ها راه نیافت یعنی کمپرسور دستگاه دچار آسیب شده است و در حالت اورلود قرار گرفته است.

چگونگی برطرف کردن مشکل اورلود کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس

پس از آنکه دستگاه خود را بررسی کردید اگر متوجه شدید که حالت اورلود رخ داده است و کمپرسور دستگاه نیز مشکل پیدا کرده، باید هر چه سریع تر برای رفع این مشکل کاری انجام دهید. قبلا هم گفته شد که اورلود دستگاه در برخی مواقع بسیار خطرناک است و اگر تدام داشته باشد ممکن است سبب از کار افتادن کولر گازی یا بروز مشکلات جدی شود. بنابراین بهتر است این مسئله را جدی بگیرید، البته برای اینکه بتوانید به درستی کولر گازی را تعمیر کنید لازم است قبل از هر گونه اقدامی علت اورلود کردن کمپرسور کولر گازی وستینگهاوس را بدانید.

در هنگام بررسی کردن اگر متوجه شدید که ایراد از کمپرسور یا موتور کولر گازی وستینگهاوس است، تعمیر کمپرسور در اولویت قرار می گیرد. یا اگر کندانسور خراب شده باشد می توانید آن را تعمیر کنید، البته می توانید بخش های آسیب دیده کندانسور را که قابل ترمیم هستند ترمیم کنید اما بسیار از بخش ها نیز نیاز به تعویض دارند و باید در اولین فرصت اقدام به تعویض آن ها نمایید. استفاده از محافظ مطمئن برای کولر گازی وستینگهاوس بسیار مهم است و می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *