نمایش همه

علت اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس چیست؟

اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس یکی از اصلی ترین قطعاتی می باشد که برای حفاظت و نگهبانی از این قطعه گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت نبود اورلود در کنار کمپرسور و یا موتور یخچال، آسیب های جبران ناپذیری به این قطعات وارد می شود که جبران هریک از آنها متحمل هزینه های زیادی می باشد.

در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس، قصد داریم به بررسی هریک از موضوعات نام برده در زیر بپردازیم:

 • اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس چیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟
 • علت اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس چیست؟
 • چه مدل هایی از اورلود در یخچال های وستینگهاوس مورد استفاده قرار می گیرد؟

موارد گفته شده اصلی ترین بخش های محتوای ما را تشکیل می دهند که در خلال این موارد، تمامی توضیحات لازم در خصوص اورلود را نیز بیان خواهیم کرد پس تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس چیست؟

اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس (Overload Protector) که با نام اختصاری OLP نیز خوانده می شود، یک فیوز حرارتی یا مغناطیسی می باشد که در کنار موتور و یا کمپرسور یخچال وستینگهاوس قرار دارد. این قطعه با کنترل جریانات ورودی به کمپرسور، مانع از آسیب دیدن آن می شود و از سلامت کمپرسور و موتور محافظت می کند.

اگر در کنار موتور و کمپرسور یخچال های وستینگهاوس از اورلود استفاده نشود، با نوسانات جریان و اتصالات کوتاهی که در مدار ایجاد می شود، این قطعات به شدت در خطر بوده و امکان آسیب و اختلال در عملکرد آنها به شدت افزایش می یابد.

نحوه عملکرد اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس

عملکرد اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس به هیچ عنوان پیچیده نیست و بسیار ساده است. اما در حین سادگی این موضوع، نقش بسیار ارزشمندی را در نگهبانی از سیستم انجام می دهد.

در حالتی که برق میزان برق ورودی به کمپرسور بیش از حد مجاز باشد، اورلورد فعال شده و جریان را قطع می نماید. نحوه فعالیت این قطعه به دو صورت حرارتی و مغناطیسی می باشد که هر یک از مدل های گفته شده با سیکل متفاوتی از کمپرسور و موتور یخچال وستینگهاوس محافظت می کنند.

نحوه عملکرد اورلود حرارتی کمپرسور یخچال وستینگهاوس به صورت انبساطی می باشد به این صورت که اگر برق ورودی به کمپرسور از حد مجاز خود بیشتر باشد، اورلود منبسط شده و تغییر شکل می دهد. این انبساط سبب می شود که جریان برق ورودی به موتور قطع شود تا کمپرسور آسیب نبیند.

در اورلود مغناطیسی عملکرد قطعه کمی متفاوت تر می باشد ولی در نهایت اقدام نوع حرارتی را از خود نشان می دهد. اورلود مغناطیسی در ساختار خود از بوبین برخوردار است و از یک هسته مغناطیسی و چندین حلقه سیم که به دور آن پیچیده شده، تشکیل شده است.

زمانی که شدت جریان از حد نرمال خود خارج شود و میدان مغناطیسی اورلود افزایش پیدا کند، جریان قطع شده و برقی به موتور منتقل نمی شود. عملکرد اورلود مغناطیسی از نوع حرارتی بیشتر می باشد که این موضوع سبب محافظت بیشتر آن از کمپرسور و موتور یخچال می شود.

علت های اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس

چندین علت در خصوص اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس وجود دارد که سبب فعالیت این قطعه و قطع تمامی جریانات ورودی به کمپرسور و موتور می شود. علت های اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس عبارتند از:

 • جریانات نامتناوب
 • داغ شدن کمپرسور
 • داغ شدن موتور
 • جریانات کوتاه
 • اتصالات جریانی
 • شدت بالای جریان ورودی
 • بالا و پایین شدن ولتاژ برق
 • خراب شدن موتور
 • خراب شدن کمپرسور
 • خرابی ترموستات
 • افزایش غیرطبیعی دمای محیط اطراف کمپرسور
 • کم بودن میزان گاز یخچال
 • انسداد در چرخه گردش گاز

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد موجب می شوند که کمپرسور یخچال وستینگهاوس اورلود کند و جریانات ورودی را به صورت کامل قطع نماید. این موارد در هنگام عیب یابی از دستگاه باید به صورت کامل و دقیق مورد بررسی قرار گیرند تا از سلامت کامل اورلود و عملکرد طبیعی آن اطمینان حاصل شود.

نشانه های خراب شدن اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس

اگر مطالب گفته شده در بخش های ابتدایی محتوا را به خوبی مطالعه کرده باشید، به خوبی خواهد دانست که از کار افتادن ناگهانی موتور یخچال می تواند به سبب عملکرد درست اورلود باشد. حال اگر موتور خاموش شود و دیگر روشن نشود، چه عواملی موجب ایجاد چنین انتفاقی می باشد؟

دلایل متفاوتی در زمینه خاموش شدن موتور یخچال روشن نشدن آن تعریف شده است که تنها یکی از آن موارد خرابی اورلود می باشد. زمانی که این قطعه خراب شود، اجازه ورود جریان برق به موتور و کمپرسور را نمی دهد و دیگر موتور روشن نمی شود.

در چنین شرایطی باید با نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس تماس حاصل نمایید تا تعمیرکار متخصص یخچال وستینگهاوس را به محل مورد نظر شما ارسال نمایید و تمامی دلایل روشن نشدن موتور را مورد بررسی قرار دهد. اگر این مورد به سبب خراب شدن اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس باشد، اقدام به تعویض آن می نماید و مشکل پیش آمده را به صورت کامل برطرف می نماید.

انواع اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس

اورلود هایی که در یخچال های وستینگهاوس مورد استفاده قرار می گیرند در دو نوع حرارتی و مغناطیسی می باشند که هر دو مدل نام برده شده در مجاورت موتور و کمپرسور یخچال قرار داده می شوند.

نوع حرارتی از دو تیغه فلزی با جنس و آلیاژ متفاوت ساخته شده است که با اعمال حرارت، فرم اولیه خود را از دست داده و منبسط می شود. با این کار مدار برق ورودی به موتور را قطع می کند و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می نماید.

در نوع مغناطیسی یک هسته و چندین حلقه سیسم وجود دارد که در زمانی که جریان مغناطیسی افزایش کند، وارد عمل شده و برق ورودی به موتور را به صورت کامل قطع می نماید. این نمونه از بهترین فیوز های مورد استفاده در یخچال های وستینگهاوس می باشد که دارای عملکرد ایده آل تر و مناسب تری می باشد.

اورلود حرارتی عملکرد ضعیف تری به نسبت نوع مغناطیسی دارد و تا زمان داغ شدن کامل و منبسط شدن جریان را قطع نمی کند که این مورد می تواند موجب افزایش شدید کمپرسور و ایجاد آسیب در آن شود.

سخن پایانی

علت اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس به دلیل اختلالاتی می باشد که در جریانات انتقالی به وتور صورت می گیرد. اورلود وظیفه دارد که تمامی عوامل آسیب زا را به صورت کامل حذف نماید و از بروز خسارت به کمپرسور و موتور یخچال جلوگیری نماید.

ما در این مقاله به صورت کامل موضوع اورلود کمپرسور یخچال وستینگهاوس را مورد بررسی قرار دادیم و مهمترین مطالب مرتبط با آن را توضیح دادیم. اگر یخچال وستینگهاوس شما خاموش شد و دیگر روشن نشد، با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید تا در کوتاه ترین بازه زمانی تعمیرکار متخصص را جهت رفع نیاز های شما اعزام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *