نمایش همه

علت برفک زدن یخچال وستینگهاوس

بسیاری از یخچال‌های امروزی برخلاف یخچال‌های گذشته، برفک نمی‌زنند؛ و به همین دلیل نیاز به یک فرآیند زمان‌بر و حساس برفک زدایی یخچال ندارند. یخچال‌های وستینگهاوس نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اما گاهی اوقات مشاهده می‌شود که یخچال وستینگهاوس نیز برفک می‌زند. اگر شما نیز در آشپزخانه خود از یخچال وستینگهاوس استفاده می‌کنید و گاهی اوقات متوجه برفک آن می‌شوید، تا پایان این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس همراه ما باشید.

علت برفک زدن یخچال وستینگهاوس چیست؟

برفک زدن، دست کم در یخچال‌های وستینگهاوس ساده و عادی به چشم می‌آید. چرا که امروزه یخچال‌های وستینگهاوس از فناوری برفک زدایی خودکار برخوردارند. بنابراین اگر مشاهده می‌کنید که یخچال وستینگهاوس شما نیز برفک می‌زند، حتماً باید مشکل را با یک نفر متخصص یخچال و فریزر وستینگهاوس در میان بگذارید.

در داخل یخچال‌ها هوای سرد جریان دارد که این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال به گردش منظم خود ادامه دهد و در پایان باعث سرد شدن مواد غذایی و انجماد آنها در داخل فریزر شود. اگر بنا به هر دلیل هوای گرم و مرطوب داخل یخچال، بیش از حد شود، باعث اختلال در انجام واکنش تبادل گرمایی می‌شود و برفک می‌زند.

اگر این اختلال خیلی سریع برطرف نشود، برفک یخچال وستینگهاوس به مرور زمان سخت‌تر خواهد شد و تبدیل به یخ می‌شود و همین یخ منجر به بروز اختلال در یخچال وستینگهاوس می‌شود.
در اینجا به بررسی علل ایجاد برفک در یخچال‌های وستینگهاوس خواهیم پرداخت:

علت های برفک زدن یخچال وستینگهاوس

علت های مختلفی موجب برفک زدن یخچال وستینگهاوس می شود که در این بخش قصد داریم به بررسی هریک از این دلایل بپردازیم. دقت داشته باشید که برطرف سازی هریک از علت های گفته شده در این بخش، توسط خود شخص قابل انجام نمی باشد و موارد تخصصی باید زیر نظر تعمیرکار مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

اگر می خواهید تمامی نواقص ایجاد شده در دستگاه به صورت کامل برطرف گردد و سلامت دستگاه مجددا بازگردد، می توانید جهت تعمیر ساید وستینگهاوس با شماره های نمایندگی مرکزی تماس حاصل نمایید و درخواست خود را برای ارسال تعمیرکار ثبت نمایید.

علت های برفک زدن یخچال وستینگهاوس به شرح زیر می باشند:

1. برفک زدن یخچال وستینگهاوس به علت مناسب نبودن محل نصب یخچال

اگر محل نصب دستگاه یخچال وستینگهاوس مناسب نباشد، می‌تواند باعث بروز ناکارآمدی‌هایی در عملکرد آن شود. به همین دلیل همواره به شما توصیه می‌شود که در جانمایی یخچال فریزر خود در آشپزخانه نهایت دقت را به خرج دهید. توجه داشته باشید که یخچال ‌فریزر هرگز نباید در مجاورت منابع گرمایی مثل اجاق گاز، پکیج یا هر وسیله گرمایشی دیگر باشد. همچنین یخچال فریزر باید دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و فاصله دستگاه تا دیوارهای کناری حداقل ده سانتی‌متر توصیه می‌شود.

یکی دیگر از نکات مهم برای استقرار یخچال فریزر وستینگهاوس در آشپزخانه، تراز نبودن کف زمین است که برای این کار حتماً باید از پیچ های تنظیم تراز که در زیر یخچال قرار دارند استفاده بهینه شود.

2. برفک زدن یخچال وستینگهاوس به علت خرابی لاستیک دور درب

یکی از ساده‌ترین علل برفک زدن یخچال‌های وستینگهاوس، خراب شدن لاستیک دور درب آن است؛ که در صورت پارگی یا هر نوع آسیب دیگر، خاصیت آهنربایی خود را از دست می‌دهد و از توانایی لازم برای حفظ سرمای داخل کابین یخچال برخوردار نخواهد بود. به همین دلیل در صورت مشاهده هر گونه آسیب دیدگی لاستیک دور درب یخچال وستینگهاوس نسبت به تعویض آن اقدام نمایید تا گرمای محیط بیرون امکان ورود به داخل یخچال را نداشته باشد.

3. برفک زدن یخچال وستینگهاوس به علت اختلال در عملکرد ترموستات

ترموستات در یخچال نقش بسیار مهمی دارد. ترموستات کار تنظیم دمای مطلوب را بر عهده دارد و اگر بنا به هر دلیل خراب شود و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، سیستم دچار اختلال دما خواهد شد و این نوسان دما، هم برای موتور و هم برای حفظ مواد غذایی خطرناک است. بنابراین در صورتی که متوجه اختلال در عملکرد ترموستات یخچال وستینگهاوس هستید، با تعمیرکار مجاز یخچال فریزرهای وستینگهاوس تماس بگیرید.

4. برفک زدن یخچال وستینگهاوس به علت پایین بودن دمای یخچال

اگر یخچال وستینگهاوس برفک بزند، می‌تواند یک دلیل ساده دیگر نیز داشته باشد. این دلیل پایین بودن بیش از حد دمای تعریف شده برای یخچال است. چون در این صورت یخچال فرصت از بین بردن رطوبت داخلی خود را نخواهد داشت و برفک خواهد زد.

برای رفع این معضل باید دمای یخچال وستینگهاوس را در آستانه استاندارد تنظیم کنید. آستانه استاندارد دمای فریزر وستینگهاوس برابر با صفر درجه فارنهایت (یا ۱۸ درجه سانتیگراد زیر صفر) و آستانۀ استاندارد دمای یخچال وستینگهاوس برابر با ۳۷ درجه فارنهایت (یا سه درجه سانتیگراد) تعریف شده است.

نحوه برطرف سازی علت های برفک زدن یخچال وستینگهاوس

از بین بردن برفک یخچال شاید به ظاهر یک کار ساده به نظر برسد، اما دارای پیچیدگی‌هایی می‌باشد که اگر به درستی در نظر گرفته نشوند، می‌توانند خسارت‌های بیشتری برای یخچال به همراه داشته باشند.

زمانی که یخچال وستینگهاوس دچار برفک زدگی می‌شود برای برفک زدایی آن، ابتدا آن را از برق بکشید و اجازه دهید برف به طور کامل و به صورت خود به خودی و بدون وارد کردن ضربه آب شود. اگر “زمان” برای شما مهم است و مواد غذایی شما باید هر چه سریع‌تر وارد سیکل سرمایش خود شوند، می‌توانید از یک سشوار استفاده کنید تا برفک ها زودتر آب شوند. توجه داشته باشید که برای جدا کردن برفک از بدنه یخچال هرگز از اشیای تیز و برنده استفاده نکنید؛ چرا که باعث سوراخ شدن و آسیب دیدن بدنه یخچال خواهد شد.

سخن پایانی

یخچال های وستینگهاوس قرار نیست برفک بزنند. اما گاهی اوقات با این پدیده مواجه می‌شوید. اگر یخچال وستینگهاوس نیز برفک زده باشد، برای برطرف کردن این اتفاق ناخوشایند روش‌هایی وجود دارند که در این مقاله به تشریح تمامی آنها پرداختیم. اگر با پدیده برفک زدن یخچال وستینگهاوس مواجه می‌شوید، نخست بازرسی‌های اولیه و ساده را انجام دهید و در صورتی که به نتیجه منطقی نرسیدید، از یک نفر تعمیرکار حرفه‌ای یخچال فریزرهای وستینگهاوس دعوت به عمل آورید تا نسبت به رفع نقص موجود در سیستم اقدام نماید.

البته به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که تجربه نشان داده است که به موازات برفک زدن یخچال، میزان مصرف برق آن نیز افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. چرا که فعالیت و فشار بیشتری بر موتور تحمیل می‌شود و برق بیشتری مصرف می‌شود. بنابراین برفک زدن یخچال، گذشته از نقص فنی، می‌تواند باعث یک افزایش هزینه نیز بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *