نمایش همه

5 راه برای بهبود عملکرد یخچال وستینگهاوس شما

بهبود عملکرد یخچال وستینگهاوس

بهبود عملکرد یخچال وستینگهاوس

به عنوان یک مصرف کننده تمام وقت یخچال های وستینگهاوس، آموخته ایم که غذای خانواده خود را درون یک یخچال وستینگهاوس قرار دهیم، که در حد رقابت با بهترین یخچال ها می باشد. در اثر کارکرد طولانی عواملی باعث می شوند که یک یخچال و فریزر نمی تواند غذای ما را تازه، خنک و با طراوت نگه دارد.

در اینجا 5 نکته آورده شده است که با انجام آنها می توانید عملکرد یخچال خود را به بهترین نحو، بهبود ببخشید و دیرتر احتیاج به تعمیرات یخچال وستینگهاوس خود داشته باشید.

1. فن داخل یخچال خود را بررسی کنید

این توصیه با اختلاف بسیار زیاد مهمترین نکته برای به حداکثر رساندن کارایی یخچال شماست. یک فن دمنده در اغلب یخچال های خانگی وجود دارد که هوای سرد را در بین بخش های مختلف یخچال و فریزر شما هدایت می کند و این گردش هوا برای ثابت نگه داشتن دمای تمام مواد غذایی شما الزامی است.

به هر دلیلی، این قطعه ممکن است در یخچال شما خراب شده باشد. اما نگران نباشید، یک راه حل نسبتا آسان و ارزان برای این رفع این مشکل وجود دارد. یک فن جدید را جایگزین آن کنید، این کار به سادگی وصل کردن سرپیچ لامپ نیست، اما با حداقل دانش سیم کشی برق و برخی اتصالات پایه قادر به انجام آن خواهید بود.

اطمینان حاصل کنید که آنرا دقیقا در جای خود در کنار سیم پیچ کندانسور قرار دهید تا هوا را در بخش های مختلف یخچال شما به گردش دربیاورد. در صورتی که قادر به انجام این کار نباشید می توانید با نمایندگی وستینگهاوس تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان آنرا تعمیر کنند.

بیشتر بخوانید:  نحوه تعویض پدال آبسرد کن یخچال

فن داخل یخچال خود را بررسی کنید

2. کندانسور یخچال را تمیز کنید

این مرحله به اندازه اقدام قبلی کارآمد نمی باشد و انجام آن نیز ساده تر است، اما مطمئنا کارایی یخچال و فریزر وستینگهاوس شما را افزایش خواهد داد. برای انجام این کار، ابتدا باید به پشت یخچال خود دسترسی داشته باشید.

به طور معمول ساده ترین راه برای انجام این کار این است که کندانسور را پیدا کنید و آنرا تمیز کنید.

کندانسور یخچال را تمیز کنید

3. نوار درزگیر درب را تعویض کنید

تمام یخچال ها دارای یک نوار وینیل مغناطیسی هستند که در اطراف محیط درب قرار می گیرد. این هنگامیکه شما درب یخچال خود را می بندید یک مهر و موم ایمن و فشرده را برای شما فراهم می کند.

اگر این نوار دور درب آسیب دیده یا دچار استهلاک شده باشد، هوای سرد درون یخچال از این طریق خارج خواهد شد. برای تعویض یک نوار دور درب قدیمی، شما می توانید نوار دور درب جدید را از نمایندگی وستینگهاوس خریداری کنید.

هنگامی که نوار دور درب جدیدی را در دست دارید، نوار درب قدیمی را با استفاده از یک چاقو یا انبردست بیرون بکشید و آن را جدا کنید. سپس نوار دور درب جدید خود را وارد کنید و آن را با فشار دادن به شیار مخصوص خود، نصب کنید.

هنگامی که عملیات نصب به اتمام رسید، درب را ببندید و یک بازرسی چشمی انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که فاصله ای بین نوار دور درب، درب و یخچال وجود ندارد. چند بار درب را باز و بسته کنید تا بتوانید میزان فشردگی و چسبندگی نوار دور درب را احساس کنید.

نوار درزگیر درب را تعویض کنید

4. انجام اقدامات پیشگیرانه نگهداری

مشابه با هر قطعه دیگری، بازرسی و نگهداری یخچال و فریزر برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن بسیار مهم است. ما موارد زیر را توصیه می کنیم:

بیشتر بخوانید:  تعمیر برد یخچال وستینگهاوس + قیمت برد اورجینال

· مراقب شبکه های کوئل داخل یخچال خود باشید. اگر یخ بر روی شبکه کوئل یخچال شما تشکیل شود، یخچال و فریزر خود را برفک زدایی کنید یا به سادگی با استفاده از یک سشوار مو یخ های آن را ذوب کنید.

· اجازه ندهید فریزر شما یک بلوک یخ شود. هر زمان که لازم باشد، آن را برفک زدایی کنید. به علاوه، پس از انجام این کار، فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی خود خواهید داشت.

· حداقل یک بار در سال کندانسور و اجزای دیگر را چک کنید، به خصوص اگر از یخچال وستینگهاوس خود برای مدتی طولانی استفاده نکرده اید یا اینکه از قبل مشکلاتی داشته است. آن را از هر گونه گرد و غبار، تارعنکبوت یا آلودگی های عمومی پاک کنید.

در صورت لزوم، از هوای فشرده استفاده کنید تا آن را پاک کنید یا به سادگی برس بزنید تا پاک شود.

انجام اقدامات پیشگیرانه نگهداری

5. یخچال خود را تراز نگهدارید و آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید

تراز بودن یخچال شما، نه تنها از سر و صدای یخچال را کم می کند، بلکه برای کارکرد مناسب یخچال شما نیز، بسیار مهم است. علاوه بر تراز بودن، مسئله دیگری برای فکر کردن نیز وجود دارد که به طور کلی کمتر شناخته شده است و آن دور نگه داشتن یخچال شما از تابش مستقیم نور خورشید تا حد امکان است.

هنگامی که خورشید به طور مستقیم بر روی بخشی از یخچال شما می تابد، کندانسور شما به طور طبیعی گرم خواهد شد. در نتیجه شرایط لازم برای به حداکثر رساندن کارایی دستگاه شما کاملا برعکس می شود. این منطقه هر چه خنک تر باشد، یخچال و فریزر شما کارآمد تر خواهد بود.

داشتن یک یخچال و فریزر که بهترین عملکرد را دارد، به معنای داشتن مواد غذایی تازه و جلوگیری از ایجاد پسماندهای مواد غذایی می باشد. این نکات را دنبال کنید و در یک زمان کوتاه بهبودی در عملکرد یخچال خود خواهید دید.

یخچال خود را تراز نگهدارید و آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *