نمایش همه

علت تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس

تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس یکی از مجموعه چالش های پیش روی استفاده کنندگان این برند نامدار می باشد که اختلال در عملکرد لباسشویی و در نهایت خرابی آن می شود. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی وستینگهاوس در تهران قصد داریم به بررسی علت تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس و روش های برطرف سازی آن بپزدازیم پس اگر لباسشویی شما هم از این برند می باشد و با این مشکل روبرو می باشید این مقاله را تا به انتها مطالعه نمایید.

یکی از مهم‌ترین مراحل در فرایند شستشوی لباس در داخل ماشین لباسشویی، مرحله تخلیه پساب لباسشویی می‌باشد. تصور کنید که لباس‌های شما در یک چرخه بسته و به وسیله پسابی کثیف و کف آلود شستشو داده شود. این می‌تواند سرآغاز یک دردسر بزرگ برای شما باشد.

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی وستینگهاوس یکی از مشکلاتی است که می‌تواند برای این برند معتبر ایجاد شود. ماشین لباسشویی وستینگهاوس گرچه به وسیله یکی از معتبرترین برندهای لوازم خانگی جهان تولید می‌شود، ولی به هر حال ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات، مشکل تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس است که در اینجا می‌خواهیم به طور کامل به بیان دلایل و راه‌های برطرف کردن آن اشاره کنیم.

دلایل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی وستینگهاوس

دلایل متنوعی وجود دارد که مانع از تخلیه شدن آب در لباسشویی وستینگهاوس می شود که در این بخش قصد داریم به اصلی ترین دلایل ایجاد این مشکل اشاره نماییم. توجه نمایید که اصلی ترین موارد گفته شده در این بخش تخصص بوده و باید توسط تعمیر کار متخصص تعمیر لباسشویی وستینگهاوس مورد بررسی قرار گیرد.

1) بسته شدن پمپ تخلیه لباسشویی وستینگهاوس

اگر با مشکل تخلیه نشدن دیگ ماشین لباسشویی مواجه شدید، در نخستین اقدام پمپ تخلیۀ آن را بررسی کنید. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که اشیای ریز یا تکه‌هایی از لباس از فیلتر ماشین لباسشویی عبور کرده و در پمپ تخلیه آن گیر کرده باشند. با جمع شدن پرز و اشیاء اضافی، به مرور زمان آب نمی‌تواند به درستی تخلیه شود. در این صورت باید پمپ را تمیز و آشغال زدایی کرد تا عوامل گرفتگی آن برطرف شود. جالب است بدانید که حتی اگر با مشکل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی وستینگهاوس مواجه نشده باشید، بنا به توصیه متخصصین بهتر است گاهی اوقات پمپ ماشین لباسشویی را بازدید و تمیز کنید. چون یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی، تمیز نگه داشتن پمپ آن است.

2) خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وستینگهاوس

پمپ تخلیه موظف به تخلیه کردن آب دیگ ماشین لباسشویی است. گاهی اوقات پمپ ماشین لباسشویی وستینگهاوس دچار گرفتگی نمی‌شود؛ بلکه با شکستگی پره و یا آسیب‌های جدی‌تر به خود پمپ مواجه می‌شود. در نتیجه روند تخلیه آب از داخل ماشین لباسشویی به صفر می‌رسد. برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وستینگهاوس حتماً باید از یک تعمیرکار مجرب لوازم خانگی وستینگهاوس کمک بخواهید. برای این منظور ابتدا باید برق دستگاه قطع شود. زیرا در جریان تعویض پمپ تخلیه لباسشویی، بدن با سیم‌های برق نیز ارتباط برقرار خواهد شد.

3) گرفتگی کانال خروجی آب از لباسشویی

مسدود شدن محل خروج آب از لباسشویی وستینگهاوس می‌تواند یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب از آن باشد. گاهی اوقات ممکن است اجسام یا لباس‌های کوچک باعث گرفتگی خروجی ماشین لباسشویی شوند. گاهی اوقات پرزهای جمع شده حاصل از لباس‌ها، رسوبات آب و املاح موجود در مواد شوینده نیز به گرفتگی مجاری خروجی آب کمک می‌کنند. برای برطرف کردن این مشکل باید شیلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه و لوله فاضلاب لباسشویی وستینگهاوس را بررسی کنید. گاهی اوقات شیلنگ تخلیه از دستگاه جدا شده است. پس مراقب باشید که طول شیلنگ تخلیه آب نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد. در واقع طول شیلنگ خرطومی تخلیه آب لباسشویی نباید بیش از ۳ متر باشد.

4) گرفتگی فیلتر لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی وستینگهاوس دارای مخزنی برای جمع شدن پرز لباس‌ها یا اجسام خارجی دیگر داخل لباس می‌باشد. پر شدن این مخزن می‌تواند منجر به تخلیه نشدن درست آب لباسشویی شود. بنابراین به صورت دوره‌ای فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی و تمیز کنید. معمولاً فیلتر تمام ماشین‌های لباسشویی در قسمت پایین جلوی دستگاه قرار دارد. برای باز کردن فیلتر باید آن را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.

5) آسیب دیدن دکمه تخلیه آب لباسشویی وستینگهاوس

سامانه میکروسوئیچ که در قسمت زیر درب ماشین لباسشویی قرار دارد، به این ترتیب عمل می‌کند که تا زمانی که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده باشد، اجازه چرخیدن دیگ لباسشویی را نمی‌دهد. خراب شدن این سوئیچ می‌تواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی باشد. چون اگر درب دستگاه به درستی بسته نشود، ماشین لباسشویی وستینگهاوس نیز شروع به کار و شستن لباس‌ها نمی‌کند. ایراد میکروسوئیچ می‌تواند به دلایل الکتریکی و مکانیکی باشد. برای برطرف کردن ایراد الکتریکی باید نمودار سیم کشی دستگاه بررسی شود. در صورت قطع اتصال در هر یک از کلیدهای درب، کلید مذکور تعویض می‌شود. عیب یابی دقیق میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی وستینگهاوس حتماً باید به وسیله یک نفر تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی وستینگهاوس انجام شود.

6) خرابی شیر برقی لباسشویی وستینگهاوس

شیر برقی ماشین لباسشویی وظیفه تنظیم میزان مورد نیاز آب برای شستشوی لباس‌ها را بر عهده دارد. خراب شدن شیر برقی می‌تواند به دلیل گرفتگی فیلتر دستگاه یا به دلیل بروز مشکل در سامانه برق رسانی و یا سیم پیچ شیر برقی دستگاه لباسشویی باشد. در صورتی که شیر برقی ماشین لباسشویی خراب شده باشد، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پنل پشت آن را باز کنید. حالا شیر الکتریکی دستگاه را بررسی کنید و اگر نشت یا رسوب گرفتگی داشته باشند، آن را برطرف کنید.

7) استفاده نادرست از مواد شوینده یا استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد

هر گونه استفاده بیش از حد از مواد شوینده و یا استفاده از مواد شویندۀ غیر استاندارد و نامناسب برای ماشین لباسشویی می‌تواند باعث تولید کف زیاد و اختلال در عملکرد تخلیه آب ماشین لباسشویی شود. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که در انتخاب بهترین مواد شوینده ماشین لباسشویی دقت بالایی داشته باشید.

8) خراب شدن برد یا تایمر ماشین لباسشویی وستینگهاوس

برد ماشین لباسشویی وستینگهاوس مغز اصلی دستگاه به حساب می‌آید. وظیفه برد ارسال فرمان به تمامی بخش‌های لباسشویی است. اگر برد و تایمر خراب شده باشند، فرمان لازم برای تخلیه آب لباسشویی به قسمت‌های مرتبط با آن ارسال نخواهد شد و مرحله تخلیه آب ماشین لباسشویی با اختلال مواجه می‌شود.

روش های جلوگیری از تخلیه نشدن لباسشویی وستینگهاوس

  1. شیلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه، پمپ تخلیه و میکروسوئیچ دستگاه لباسشویی وستینگهاوس را به صورت دوره‌ای بازدید کنید.
  2. شیلنگ و فیلتر تخلیه را به صورت دوره‌ای تمیزکاری نمایید.
  3. از شیلنگ تخلیه با طول مناسب استفاده کنید.
  4. از مواد شوینده استاندارد و به میزان کافی استفاده کنید.
  5. بهترین بازه زمانی برای استفاده از لباسشویی به صورت یک بار در شبانه روز می‌باشد. لذا از فشار زیاد بر روی ماشین لباسشویی بپرهیزید.
  6. برای تعیین وزن لباس‌های قابل شستشو در هر سیکل، به دستورالعمل ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید و از سنگین کردن دیگ ماشین لباسشویی خودداری کنید.

سخن پایانی

یکی از مشکلاتی که در ماشین های لباسشویی وستینگهاوس ممکن است به چشم بخورد، مشکل تخلیه نشدن آب در آن است. در این مقاله به بیان علت تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس اشاره کردیم. اما چنان‌چه شما با این مشکل مواجه شدید، بهترین کار برای نتیجه بخش بودن و رفع مشکل ماشین لباسشویی  شما این است که از یک تعمیرکار مجرب وستینگهاوس دعوت نمایید و هیچ گونه اقدام خودسرانه بدون دانش و مهارت لازم را انجام ندهید. چرا که در این صورت هزینه مالی و خسارت جانی بیشتری را متحمل خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *