نمایش همه

تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس که نمی چرخد

تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس که نمی چرخد

تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس که نمی چرخد

کوپلینگ مستقیم موتور

بعضی از ماشین های لباسشویی بارگذاری شونده از بالا، از کوپلینگ مستقیم موتور برای انتقال قدرت موتور استفاده می کنند. کوپلینگ موتور، آن را به انتقال دهنده متصل می کند و شامل دو چنگال پلاستیکی با اتصال لاستیکی بین آنها است. یکی از چنگال های درایو به شفت موتور و دیگری به شفت ورودی انتقال دهنده متصل است.

زمانیکه شفت موتور چرخش می کند، اتصال لاستیکی بین دیسک های درایو گشتاور را جذب می کند تا از شکسته شدن چنگال ها جلوگیری کند. استفاده معمولی باعث ایجاد خستگی در اتصال می شود و در نهایت چرخ های انتقال دهنده ممکن است لغزش و انتقال را جذب نکنند.

یک نشانه رایج از خرابی کوپلینگ موتور این است که دستگاه شستشو به طور طبیعی پر و تخلیه می شود، اما گردش و چرخش نمی کند. اکثر مدل ها شما را مجبور به حذف کابینت برای دسترسی به درایو دستگاه می کنند. قبل از انجام تعمیرات، برق دستگاه را قطع کنید.

قفل درب و قفل داخلی

قفل درب، همچنین به عنوان قفل داخلی شناخته می شود، مکانیسم ایمنی نصب شده بر روی ماشین های لباسشویی بارگذاری شونده از جلو و بعضی از دستگاه های بارگذاری شونده از بالا است که مانع از باز شدن درب در حین استفاده از دستگاه می شود.

مکانیزم قفل همچنین دارای یک سوئیچ است که مجهز به کنترل پانل یا تایمر هنگامی که درب قفل است، می باشد. بنابراین اجازه می دهد چرخش بطور کامل انجام شود. هنگامی که قفل درب خراب شود، قادر نخواهد بود درب را قفل کند یا قفل درب ممکن است درگیر نشود و بنابراین تشخیص نمی دهد که درب قفل بوده و اجازه شروع چرخه شستشو را نمی دهد.

برخی از دستگاه های مدرن با کمک صفحه نمایش دیجیتالی یک کد خطا را نشان می دهند. اگر ماشین لباسشویی شما هر کدام از این علائم را نشان می دهد یا کد خطا بر روی صفحه نمایش نمایان می شود، ممکن است نیاز باشد قفل درب را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:  علت تخلیه نکردن لباسشویی وستینگهاوس

همچنین چارچوب درب را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که مونتاژ قفل درب به درستی درگیر می شود. قبل از انجام این تعمیر، جریان برق را از دستگاه جدا کنید.

موتور موم

برخی از دستگاه های شستشو از جلو، از موتورهای موم برای درگیر کردن قفل درب استفاده می کنند. هنگامی که یک چرخه شروع می شود، یک جریان الکتریکی به موتور موم انتقال می یابد، یک پین را به سمت جلو حرکت داده و درب را قفل می کند.

هنگامی که موتور موم خراب می شود، قفل درب درگیر نخواهد شد و به ماشین لباسشویی شما اجازه چرخش نخواهد داد. تشخیص اینکه آیا موتور موم خراب شده است به صورت چشمی غیرممکن است، اما این مورد را می توان با آزمایش های تداوم توسط مولتی متر ارزیابی کرد.

دستگاه باید مقاومتی در حدود 1500 تا 1900 اهم داشته باشد. اگر موتور موم نشان دهنده مدار باز باشد، خراب شده است.

مطالعه بیشتر: معرفی نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر وستینگهاوس

درب سوپاپ

درب سوپاپ در ماشین های لباسشویی بارگذاری شونده از بالا به عنوان یک وسیله ایمنی برای جلوگیری از کارکرد مدار موتور در هنگام باز شدن درب استفاده می شود. اگر درب سوپاپ خراب باشد، دستگاه ممکن است چرخش نداشته باشد.

درب سوپاپ به طور معمول در زیر صفحه اصلی قرار دارد و یک قطعه روی درب یا یک پین متصل به درب است که سوئیچ را هنگامی که درب بسته است، فعال می کند. اطمینان حاصل کنید که این سوئیچ مکانیکی فعال شده و هرگونه اهرم یا آرگومان آسیب دیده یا چسبنده وجود نداشته باشد.

اگر سوئیچ فعال شده باشد، اما هیچ نیرویی برای شروع به کار موتور وجود نداشته باشد، پس سوئیچ ممکن است معیوب باشد. برق را از دستگاه جدا کرده و سیم را از سوئیچ جدا کنید.

سپس شما می توانید تداوم عملکرد سوئیچ را با مولتی متر بررسی کنید. ما به شدت توصیه می کنیم که درب سوپاپ را جدی بگیرید زیرا این یک ویژگی ایمنی مهم است و فقدان آن می تواند همراه با آسیب های جدی باشد.

مونتاژ کلاچ

برخی از دستگاه های بارگذاری شونده از بالا از یک مونتاژ کلاچ برای بستن شفت ورودی انتقال به درایو شستشو در طول چرخه چرخش استفاده می کنند. با گذشت زمان، اصطکاک مکرر لنت های کلاچ می تواند باعث پوسیدگی آنها شده و صدای خراش ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:  بلبرینگ لباسشویی و تعویض آن

کلاچ پوسیده شده می تواند از چرخش ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند و یا ممکن است سرعت چرخش را به شدت کاهش دهد که باعث می شود بعد از یک چرخه لباس های شما را خیس تحویل دهد.

علائم اضافی که نشان می دهد کلاچ باعث ایجاد مشکلاتی برای شما می شود عبارتند از: گرد و غبار در ترمز یا تراشه های زیر ماشین لباسشویی، بوی سوختن یا صدای بلند در طول چرخش. اگر دستگاه شما هر کدام از این علائم را از خود بروز می دهد یا کلاچ ظاهرا فرسوده شده یا آسیب دیده است، باید آن را جایگزین کنید.

کلاچ معمولا در زیر لوله بیرونی قرار دارد و به مونتاژ درایو سبد وصل شده است. شما باید کابینت و موتور و مونتاژ انتقال را برای دسترسی به کلاچ جدا کنید.

کمربند پیشران یا کمربند چرخش

کمربند پیشران مورد استفاده برای اتصال موتور به انتقال دهنده در برخی از دستگاه های بارگذاری شونده از بالا، و یا اتصال موتور به سبد شستشو در مدل های بارگذاری شونده از جلو است. اگر دستگاه شما چرخش نداشته باشد، باید کمربند پیشران را برای نشانه هایی از قبیل گرمای بیش از حد یا ساییدگی بیش از حد بررسی کنید.

قبل از جایگزینی کمربند آسیب دیده، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه کشش تسمه ای مانند یک موتور شبیه سازی شده به درستی عمل می کند و به صورت آزادانه حرکت می کند. در مدل های بارگذاری شونده از بالا، همچنین باید بررسی کنید که گیره انتقال آزادانه در هر دو جهت چرخش و گردش حرکت می کنند و هیچ چیز مانع از حرکت همزن یا سبد شستشو نمی شود، که باعث می شود کمربند بر روی تسمه ها سر بخورد.

همچنین به دنبال نشانه هایی از نشت روغن یا آب بر روی کمربند یا منطقه کشش باشید. در مدل های بارگذاری شونده از جلو، اطمینان حاصل کنید که وان شستشو با دست به راحتی حرکت می کند. همیشه از کمربند ایمنی استفاده کنید زیرا اندازه و پوشش ها برای عملکرد مناسب بسیار مهم هستند. قبل از انجام تعمیرات، برق را از دستگاه جدا کنید.

در صورتی که نیاز به تعمیراتی برای یخچال ساید بای ساید یا اسپلیت خود داشتید، می توانید با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *