نمایش همه

تمیز کردن فیلتر اسپیلت وستینگهاوس

تمیز کردن فیلتر اسپیلت وستینگهاوس

این مقاله در مورد روش ها و ترفندهای خانگی تمیز کردن فیلتر اسپیلت وستینگهاوس و همچنین دلایل مختلف و رایج کثیف شدن آنهاست. اگر شما هم به این مشکل برخورده اید و به دنبال روش های خانگی و ارزان برای تمیز کردن آن ها می گردید، این مطلب به دردتان می خورد.

البته در صورتی که برای عملکرد اسپیلت وستینگ هاوس شما مشکلی ایجاد شده و نیاز به یک تعمیرکار برای رفع این مشکل دارید، می توانید با نمایندگی تعمیر کولر گازی وستینگهاوس تماس بگیرید.

اسپیلت وستینگهاوس یکی از مدل‌های سیستم تهویه مطبوع است که در خانه‌ها، دفاتر کار و ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود. این سیستم از یک واحد داخلی و یک واحد خارجی تشکیل شده است که به وسیله لوله‌های مسی یا فلزی به یکدیگر متصل می‌شوند.

اسپیلت وستینگهاوس به دلیل طراحی زیبا، عملکرد بی‌صدا و قابلیت کنترل دما و رطوبت مناسب، برای تهویه مطبوع در ساختمان‌ها بسیار محبوب است. همچنین، این سیستم قابلیت افزودن واحدهای داخلی بیشتر به یک واحد خارجی را دارد، که این امکان را می‌دهد تا برای ساختمان‌های بزرگتر نیز استفاده شود.

پس از مدتی استفاده از اسپیلت ها با هر برندی(خصوصا در مناطق گرمتر به دلیل استفاده بیشتر از دستگاه) فیلترهای داخلی اسپیلت کثیف شده و برای دریافت صد در صد امکانات دستگاه باید آن ها را به صورت دوره ای تمیز و یا تعویض کنید.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی

از مهم ترین قسمت های یک کولر گازی فیلترها هستند. برای همین شما به عنوان کاربر اسپیلت وستینگهاوس باید روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی را بدانید.

فیلترها در کولر گازی سبب جذب ذرات گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا می شوند. با این کار باعث می شوند در طول کارکرد کولر گازی هوای تمیزتر و مطبوع تری در فضا جریان یابد. همچنین فیلترها بوی نامطبوع را نیز از بین می برند.

اما با گذر زمان فیلترهای اسپیلت به دلایل مختلفی کثیف می شوند و اگر آن ها را تمیز نکنید، ورودی هوا مسدود می شود؛ در این صورت ممکن است خسارات جدی و زیادی به اسپیلت وارد شود. 

اولین نکته ای که برای نظافت فیلترها باید انجام دهید این است که بدنه رویی دستگاه را برداشته  فیلتر را چک کنید. اگر به اصطلاح دوده و خاکستر و گرد و غبار گرفته بود، آن را درآورده و تمیز کنید. این کار را حدودا هر 1 الی 3 ماه انجام دهید.

توصیه ما به شما این است که فیلترها را به جای تمیز کردن، تعویض کنید. این کار باعث می شود عملکرد اسپیلت وستینگهاوس خیلی بهتر از قبل شود.

روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی

مشکلات فیلتر کثیف اسپیلت وستینگهاوس

شما می توانید در این قسمت مشکلات فیلتر کثیف اسپیلت وستینگهاوس را بخوانید:

  • روشن و خاموش شدن سریعتر: در مواردی که فیلتر کولر گازی کثیف باشد، چرخه روشن و خاموش شدن کمپرسور دستگاه سریعتر خواهد بود. این روند باعث بروز مشکل و اعمال فشار بر موتور اسپیلت می شود؛ دمای هوا به اندازه کافی خنک نمی شود و همچنین دستگاه انرژی بیشتری مصرف می کند.
  • یخ زدن اواپراتور: در صورت کثیف بودن فیلتر، هوا به کویل اواپراتور نمی رسد؛ وقتی هوا به کویل نرسد، این قطعه یخ می زند. با گذشت زمان یخ های ایجاد شده روی کویل آب شده و آب سیاه و کثیفی از داخل و خارج دستگاه جاری می شود.
  • خنک نکردن هوا: اگر فیلتر را تمیز نکنید، اسپیلت نمی تواند به درستی کار کند. در نتیجه هوا خنک نمی شود.
  • ایجاد آلرژی برای کاربران: در صورتی که در دستگاه شما فیلتر کثیف قرار داشته باشد، به دلیل آلودگی زیادی که در فیلتر جمع و متراکم شده باشد، با کار کردن دستگاه، این آلودگی ها در محیط پخش شده و ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند.
  • معیوب شدن اجزای داخلی: فیلتر تمیز اجازه ورود گرد و غبار و آلودگی را به اجزای مختلف کولر گازی نمی دهد و آن ها را جذب می کند؛ اما اگر فیلتر کثیف بماند، توانایی جذب آلودگی را ندارد و این ذرات وارد اجزای داخلی می شوند. در نتیجه با گذشت زمان ممکن است به اجزا آسیب جدی وارد شود.

مشکلات فیلتر کثیف اسپیلت وستینگهاوس

نتیجه گیری

طبق مواردی که در بالا خواندید، فیلتر در کولر گازی های برند وستینگهاوس وظیفه مهمی را بر عهده دارند و در صورتی که فیلتر به صورت دوره ای تمیز و یا تعویض نشود، ممکن است در عملکرد سیستم مشکل ایجاد شود.

برای همین هم تمیز کردن فیلتر اسپیلت وستینگهاوس جزو مواردی است که برای محافظت از دستگاه باید در دستور کار خود قرار دهید.

در صورتی که برای تعمیر یا بررسی حضوری این دستگاه به تعمیرکار مجرب نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در مرکز نمایندگی تعمیرات اسپیلت وستینگهاوس در تهران تماس حاصل فرمایید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *