نمایش همه

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

آموزش نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی به صورت مرحله به مرحله، در این مقاله از نمایندگی تعمیرات لباسشویی وستینگهاوس. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

فیلتر ماشین لباسشویی، قطعه ای در دستگاه است که موها، الیاف پارچه، پرزها و سایر ذرات  معلق را در حین عملیات شستشو جمع‌آوری کرده و از رسیدن آنها به سیستم لوله‌کشی و موتور جلوگیری می‌کند. از این رو تمیز کردن فیلتر در بازه های زمانی مشخص امری ضروریست تا فیلتر از گرفتگی باز و تمیز شود و در نتیجه لباسشویی عملکرد بهینه خود را حفظ نماید.

علائم گرفتگی و کثیف شدن فیلتر لباسشویی

علائم گرفتگی و کثیف شدن فیلتر لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از جمله:

علائم گرفتگی و کثیف شدن فیلتر لباسشویی

  • کاهش عملکرد ماشین لباسشویی: یکی از علائم اولیه گرفتگی و کثیف شدن فیلتر لباسشویی، کاهش عملکرد و کارایی ماشین است. اگر متوجه شدید که لباس‌ها به‌طور کامل تمیز نمی‌شوند، زمان شستشو طولانی‌تر شده یا نتایج شستشو نامناسب هستند، ممکن است فیلتر لباسشویی کثیف یا گرفته شده باشد.
  • لباس‌ها با لکه‌ها و ذرات: اگر لباس‌های شسته شده با لکه‌ها، ذرات ریز یا باقیمانده‌های پودر شوینده در آنها خارج می‌شوند، به احتمال زیاد فیلتر لباسشویی نمی‌تواند به خوبی عمل کند. این ممکن است به دلیل بسته شدن یا گرفتگی فیلتر با ذرات آلودگی باشد.
  • بوی نامطبوع: در صورتی که فیلتر لباسشویی کثیف شده باشد، می‌تواند باعث تجمع باکتری‌ها و ذرات آلوده شود. ب بوی نامطبوعی که از ماشین لباسشویی خارج می‌شود، نشان از این موضوع دارد.
بیشتر بخوانید:  دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی در 8 گام

تمیز کردن فیلتر لباسشویی بسیار مهم است تا عملکرد بهینه و عمر طولانی دستگاه لباسشویی را تضمین کنید. در ادامه، به منظور تمیز کردن فیلتر لباسشویی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی در 8 گام

  1. خاموش کردن ماشین لباسشویی: قبل از شروع هرگونه اقدامی، ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید.
  2. تخلیه آب: قبل از برداشتن فیلتر، اطمینان حاصل کنید که آب ماشین لباسشویی تخلیه شده است.
  3. دسترسی به فیلتر: فیلتر ماشین لباسشویی معمولاً در جلوی ماشین و قسمت پایینی آن قرار دارد.
  4. جدا کردن فیلتر: برای خارج کردن فیلتر، سرپوش آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا به طور کامل جدا شود.
  5. پاکسازی اولیه: با دستمالی نرم و مرطوب، ذرات بزرگ و آلاینده‌های قابل دیدن را از روی فیلتر پاک کنید.
  6. شستشوی دقیق: یک کاسه پر از آب گرم و مایع شوینده ملایم برای شستشوی فیلتر آماده کنید. از دستگاه برس یا مسواک نرم استفاده کنید تا ذرات معلق را از فیلتر جدا کنید. پس از شستشو، فیلتر را با آب تمیز بشویید تا مایع شوینده به طور کامل از آن برود.
  7. نصب مجدد فیلتر: پس از تمیز کردن و خشک کردن فیلتر، آن را به دقت در محل قبلی قرار دهید و به آرامی بچرخانید تا در جای خود بسته شود.

چه زمانی باید فیلتر لباسشویی راتعویض نماییم؟

زمان تعویض فیلتر ماشین لباسشویی بستگی به میزان استفاده شما از ماشین دارد. در صورت استفاده مکرر از دستگاه توصیه می‌شود فیلتر ماشین لباسشویی را حداقل هر 6 ماه و در صورت استفاده معمولی هر 12 ماه یکبار تعویض نمایید. همچنین میزان سختی آب شهری و جنس لباس هایی که در لباسشویی قرار می دهید در زمان تعویض فیلتر موثراند. برای مثال، اگر آب شهری یا آبی که در ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید آلوده یا سخت باشد، فیلتر به سرعت آلوده خواهد شد و باید زودتر تعویض شود. همچنین استفاده از لباس‌هایی که بسیار مو، الیاف یا ذرات دیگر را تولید می‌کنند، ممکن است باعث سریع‌تر آلوده شدن فیلتر شود.

بیشتر بخوانید:  تمیز کردن فیلتر اسپیلت وستینگهاوس

چه زمانی باید فیلتر لباسشویی راتعویض نماییم؟

سخن آخر

تمیز کردن فیلتر لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به صورت منظم انجام شود. با دنبال کردن مراحل تمیز کردن فیلتر و رعایت نکات مهم، می‌توانید عمر مفید دستگاه لباسشویی خود را افزایش دهید و از عملکرد بهینه آن لذت ببرید.

سوالات متداول

آیا می‌توانیم فیلتر را در داخل ماشین لباسشویی شستشو دهیم؟

خیر، بهتر است فیلتر را در ماشین لباسشویی شستشو ندهید. این کار ممکن است باعث آسیب به فیلتر شود یا عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد. بهتر است فیلتر را به صورت دستی با آب گرم و مایع شوینده تمیز کنید.

آیا باید فیلتر را پس از هر بار استفاده تمیز کنیم؟

خیر، فیلتر را نیازی نیست پس از هر بار استفاده تمیز کنید. اما بهتر است به طور منظم، معمولاً هر 2 تا 3 ماه یا بسته به استفاده و آلودگی آن، فیلتر را تمیز کنید.

آیا می‌توانیم فیلتر را با آب گرم شستشو دهیم؟

بله، می‌توانید فیلتر را با آب گرم شستشو دهید. آب گرم بهترین گزینه برای تمیز کردن فیلتر لباسشویی است. اما مطمئن شوید که آب به قدر کافی گرم است و نه بسیار داغ تا فیلتر را آسیب نرسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *