نمایش همه

جرمگیری ماشین ظرفشویی با روش های ارزان و خانگی

جرمگیری ماشین ظرفشویی یکی از مواردی است که  بسیاری از کاربران انواع ماشین های ظرفشویی را درگیر خود کرده و می تواند در این زمینه برای آن ها چالش ایجاد کند.

اگر شما هم در خانه یا محل کارتان به طرز مستمر و روزانه از ماشین ظرفشویی استفاده  می کنید، احتمال دارد که پس از گذشت مدت زمانی مشاهده کنید داخل ظرفشویی جرم و رسوب گرفته و در آن زمان است که قطعا به روش های جرمگیری ماشین ظرفشویی فکر خواهید کرد.

در چنین موقعیتی چه می توان کرد؟ آیا راه ساده و سریعی برای رفع جرم و رسوبات داخل ظرفشویی وجود دارد؟ چه راه هایی می تواند کمک کننده باشد؟

در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر ظرفشویی وستینگهاوس با ما همراه باشید تا در مورد روش های جرمگیری ماشین ظرفشویی خیلی دقیق تر و جامع تر صحبت کنیم.

5 روش برای جرمگیری ماشین ظرفشویی

همانطور که گفتیم بستگی به عوامل مختلفی مانند بالا بودن سختی آب، خراب شدن یا کثیف شدن فیلتر آب ماشین ظرفشویی و …، داخل مخزن شستشو یا جاپودری و یا قسمت های دیگر دستگاه به مرور زمان رسوب می کند و جرم می گیرد؛ زمانی که این مورد را مشاهده کردید، وقت آن رسیده است که جرمگیری را انجام دهید. اما با چه موادی می توان بهترین نتیجه را گرفت؟

اولا که برای اینکه بدانید چه علائمی نشان می دهد که ماشین ظرفشویی شما نیاز به جرمگیری دارد، باید لاستیک دور درب و اطراف مخزن شستشو را بررسی کنید. همچنین لولاهای دور درب نیز می توانند نشانه خوبی برای نیاز به جرمگیری ماشین ظرفشویی را نشان دهند. استشمام بوی نامطبوع از داخل دستگاه نیز یکی دیگر از علائم جرم گرفتن ماشین است و در لیست علت بوی بد ماشین ظرفشویی قرار می گیرد.

در چنین حالتی 5 روش ساده برای استفاده از مواد مختلف به منظور جرم گیری ماشین ظرفشویی وجود دارد که عبارت اند از:

  • استفاده از قرص جرمگیر
  • استفاده از پودر شوینده مخصوص
  • بهره بردن از نمک
  • جرمگیری با سرکه
  • استفاده از جوش شیرین

در ادامه با ما همراه باشید تا این 5 مورد ساده و خانگی را با هم بررسی کنیم.

5 روش برای جرمگیری ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید: دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی وستینگهاوس

1. جرمگیری ماشین ظرفشویی با قرص جرمگیر

اولین ماده ای که می تواند نتایج خوبی برای جرم گیری قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی شما را ارائه دهد، استفاده از قرص های جرمگیر است.

این روزها انواع مختلفی از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی در بازار موجود است که هر یک از آن ها می تواند برای هدف خاصی استفاده شود. با ورود قرص های جرمگیر به بازار، مشکلات زیادی از جمله از بین بردن رسوب و جرم داخل دستگاه برای کاربران راحت تر شد.

جرمگیرهای ماشین ظرفشویی در انواع مختلفی برای خرید موجود هستند. شما می توانید این ماده را در شکل قرص، پودر و یا ژل خریداری نمایید. انتخاب نوع مناسب آن کاملا بستگی به سلیقه و راحتی خودتان خواهد داشت.

طریقه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی به چه صورت است؟

برای استفاده از این ماده کافیست جرمگیر را در کف دستگاه بریزید(به هر شکلی که باشد) و سپس یک برنامه کوتاه برای ماشین ظرفشویی انتخاب کنید. داخل مخزن هیچ ظرفی قرار ندهید. پس از اتمام برنامه شستشو مشاهده خواهید کرد که جرم های داخل دستگاه تا حد زیادی از بین رفته و شسته شده اند. مقدار باقیمانده را می توانید با یک دستمال تمیز، کاملا پاک کنید.

2. استفاده از پودر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مواد شوینده ای که می تواند به جرمگیری قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی شما کمک کند و کارساز هم باشد، پودرهای شوینده هستند. این ماده می تواند نتایج خوبی را در این زمینه به شما ارائه می دهد.

برای استفاده از این ماده باید اول ماشین ظرفشویی را خالی کنید و هیچ ظرفی داخل مخزن قرار ندهید. سپس پودر مخصوص را در مخزن قرص بریزید. یک برنامه شستشو اجرا کنید(فرقی ندارد چه برنامه ای انتخاب کنید) و بعد از اتمام برنامه می توانید از بین رفتن جرم های داخل مخزن را مشاهده کنید.

3. جرمگیری ماشین ظرفشویی با نمک مخصوص

سومین ماده ای که می تواند برای از بین بردن جرم و رسوب داخل ماشین ظرفشویی کمک کند، استفاده از نمک مخصوص است. نمک های مخصوص جرمگیری نیز در بازار موجود است که می توانید از برندهای مختلفی از آن تهیه کنید.

برای استفاده از این ماده باید ابتدا بررسی کنید که داخل ماشین ظرفشویی رسوب و جرم تجمع یافته یا نه. سپس مقدار مناسبی از نمک را داخل مخزن پودر بریزید و یک برنامه شستشو را اجرا دهید.

نمک های ظرفشویی به دلیل ترکیبات خاصی که دارند به بدنه داخلی دستگاه، سبدها و دیگر قسمت های دیگر دستگاه آسیبی وارد نمی کند و این می تواند از مزایای استفاده از این ماده شوینده باشد. برخی از مواد رسوب زدا به دلیل قوی بودن، می توانند به شدت به بدنه داخلی ماشین های ظرفشویی آسیب وارد کنند؛ قبل از استفاده حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

3. جرمگیری ماشین ظرفشویی با نمک مخصوص

4. استفاده از سرکه برای جرمگیری ماشین ظرفشویی

استفاده از سرکه برای جرمگیری ماشین ظرفشویی یکی از ساده ترین و رایج ترین روش های برای از بین بردن جرم و تمیز کردن قسمت های داخلی دستگاه است. سرکه به دلیل خاصیت اسیدی که دارد می تواند برای تمیز کردن داخل دستگاه گزینه مناسبی باشد. به بیان دیگر می تواند لایه های کثیفی، چربی های جمع شده و جرم را از روی سطوح پاک کند.

طریقه استفاده از سرکه برای از بین بردن جرم داخل ماشین به صورت زیر است:

ماشین ظرفشویی را خالی کنید. اگر سبدها جرم نگرفته اند، آن ها را نیز بیرون بیاورید. یک فنجان سرکه سفید را در سبد طبقه وسط قرار دهید. یک برنامه شستشو انتخاب کنید. با شروع برنامه شستشو و آب پاشی از بالا سرکه به تمام بخش های محفظه داخلی و کف ظرفشویی پاشیده میشود و جرم گیری را انجام خواهد داد.

5. از بین بردن جرم ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

جوش شیرین نیز مانند سرکه در ترکیبات خود ویژگی های اسیدی و چربی زدایی دارد که بسیاری از مطالب علمی استفاده از این ماده را برای تمیز کردن سطوح مختلف پیشنهاد می کنند.

برای استفاده از جوش شیرین می توانید یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب گرم حل کنید و با استفاده از یک اسپری آن را به قسمت های رسوب گرفته اسپری کنید و منتظر بمانید تا لایه ها نرم شوند. سپس آن ها را با دستمال پاک کنید. همچنین می توانید مقداری از پودر جوش شیرین را کف دستگاه ریخته و با انتخاب یک برنامه شستشو، اجازه دهید تا جوش شیرین به لایه های کثیفی نفوذ کند.

5. از بین بردن جرم ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

جمع بندی

جرمگیری ماشین ظرفشویی می تواند برای کاربران مشکلاتی ایجاد کند و از آن دسته کارهایی است که باید در روند مراقبت و استفاده از ماشین ظرفشویی حتما جایگاهی داشته باشد.

همانطور که گفتیم برای انجام این کار روش های خانگی و ساده ای وجود دارد. موادی که برای از بین بردن جرم و رسوب داخل دستگاه استفاده می شود، تقریبا در خانه هر کسی پیدا می شود و لازم نیست برای تهیه آن ها به دردسر بیفتید.

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و به شما در رفع مشکل کمک کرده باشد. اگر در این مورد سوالی دارید می توانید در بخش نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین در صورتی که برای تعمیر ظرفشویی وستینگهاوس خود در خانه یا محل کارتان نیاز به کمک دارید، می توانید با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *