نمایش همه

دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

مشکلات خشک کن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایجی که ماشین‌های لباسشویی با آنها سرکار دارند، معضل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی است؛ به طوری که پس از درآوردن لباس‌ها از ماشین متوجه خیس یا نیمه خیس بودن آنها می‌شوید. بیشتر این عوامل ریشه‌های فنی دارند، اما برخی از آنها نیز به سادگی قابل رفع هستند. در این مقاله نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس شما با پاسخ این پرسش آشنا میکند. که چرا لباس‌ها در ماشین لباسشویی خشک نمی‌شود؟

پس اگر شما نیز با مشکل خشک نشدن لباس در لباسشویی مواجه هستید، مطالعۀ کامل این فرصت را از دست ندهید 

[irp posts=”4204″]

مکانیسم خشک شدن لباس در ماشین لباسشویی

معمولاً ماشین‌های لباسشویی با استفاده از مکانیسم چرخش سریع دیگ لباسشویی (به صورت سانتریفیوژی) موجب آبگیری لباس‌ها و خشک شدن آنان می‌شوند، اما به تازگی برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی وارد بازار شده‌اند که اقدام به خشک کردن لباس‌ها در لباسشویی نیز می‌کنند. در این قبیل موارد علت خشک نشدن لباسشویی، مسئلۀ فنی بوده و تنها از عهده تعمیرکار مجرب بر می‌آید. 

مکانیسم خشک شدن ماشین لباسشویی

علل خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

دلایل خشک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی هر چه که باشند، در برندهای مختلف ماشین‌های لباسشویی یکسان هستند. بنابراین مطالبی که در اینجا ارائه می‌شوند برای تمامی برندها کاربرد دارند:

راه های رفع مشکل خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی

در این مقاله پنج مشکل احتمالی مشکل خشک کن ماشین لباسشویی را برای شما به تصویر کشیدیم، که در ادامه میتوانید آن ها را با دقت بخوانید تا شاید گوشه ای از مشکل شما را حل کند.

1.نیاز ماشین لباسشویی به ریست شدن

گاهی اوقات یک ریست کردن ساده، مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی را حل می‌کند؛ ولی چون چگونگی ریست کردن در مدل‌ها و برندهای مختلف ماشین‌های لباسشویی با یکدیگر فرق دارد، بهتر است در این زمینه به راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

2. پُر بودن بیش از حد ماشین لباسشویی

گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که ماشین لباسشویی به دلیل آن که بیش از حد مجاز بارگیری کرده، قادر به خشک کردن لباس‌ها نمی‌باشد. بارگیری بیش از حد ماشین لباسشویی یا قرار گرفتن بیش از اندازه لباس‌ها در داخل آن، یکی از عواملی است که باعث خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می‌شود. به طور کلی توجه داشته باشید که دیگ ماشین لباسشویی نباید بیش از ۷۵ درصد یا سه چهارم پر شود. 

3. تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی

یکی از دلایل کار نکردن قسمت خشک کن ماشین لباسشویی، می تواند عدم تنظیم صحیح برنامه شستشوی لباس باشد. برخی از برنامه ها فاقد آپشن خشک کردن کامل لباس‌ها به صورت پیش فرض هستند و برخی تنظیمات مثل اُتوکشی آسان در برخی از مدل‌ها باقی گذاشتن لباس‌ها در آب ولرم در پایان شستشو است که از ایجاد چروک پیشگیری به عمل می‌آورد. بنابراین در گزینش برنامه شستشو و سایر تنظیمات لباسشویی دقت کنید و با توجه به جنس پارچه و میزان کثیفی آن برنامه را تعیین کنید. برای برنامه خشک کن، به جنس لباس دقت کنید و دور چرخش و دمای آب را مطابق با جنس لباس‌ها تنظیم نمایید. 

تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی

4. عدم تخلیۀ آب

عدم تخلیه صحیح آب ماشین لباسشویی می تواند باعث خشک نشدن لباس‌ها شود. لذا برای بررسی این قسمت به شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه، فیلتر تخلیه و … مراجعه کنید. مسدود بودن شیلنگ یا خم بودن آن و یا نصب غیر صحیح شیلنگ می‌تواند باعث عدم تخلیۀ درست آب و در نتیجه خیس ماندن لباس‌ها در ماشین لباسشویی شود که در این صورت نیاز به تعویض شیلنگ و استفاده از شیلنگ نو می‌باشد. 

پُر بودن فیلتر تخلیه نیز باعث عدم تخلیه درست آب از ماشین لباسشویی می‌باشد. اگر پمپ ماشین لباسشویی نیز معیوب باشد، فرایند تخلیه آب از داخل آن با مشکل مواجه می‌شود و لباس ها فرصت خشک شدن نخواهند داشت. 

5. کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

ممکن است دور تند نهایی ماشین لباسشویی از عملکرد مثبتی برای آبگیری و خشک کردن لباس‌ها برخوردار نباشد و شما در زمان خارج کردن لباس‌ها از داخل ماشین لباسشویی متوجه خیس بودن آنها خواهید شد. به عبارت بهتر دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند. این ایراد می تواند متوجه نحوه عملکرد موتور، تسمه، اتصالات، شافت یا اجزای دیگر مربوط به اتصال بین موتور و دیگ لباسشویی باشد. این معضل فنی تنها از عهدۀ تعمیرکار متخصص لباسشویی بر می‌آید. در مواقعی که چرخش صورت می‌گیرد ولی به طور نادرست انجام می‌شود، و یا به تندی انجام نمی‌شود، مشکل می‌تواند ناشی از اختلال عملکرد تسمه باشد. 

کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

دلایل دیگر خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

صرف نظر از مواردی که در بالا اشاره شد، عوامل دیگری نیز هستند که می‌توانند در خشک نشدن لباس های ماشین لباسشویی نقش داشته باشند. این دلایل عبارتند از:

  1. اختلال در عملکرد المنت هیتر
  2. خرابی ترموستات
  3. نقص در فیوز حرارتی
  4. خرابی برد دستگاه
  5. عمل نکردن کلید فعال‌کننده خشک کن
[irp posts=”4184″]

سخن پایانی

خشک نشدن و خیس ماندن لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی از جمله موارد نقص فنی هر ماشین لباسشویی است که یا می‌تواند با چند اقدام ساده توسط خود شما اصلاح شود، و یا طی فرایند پیچیدۀ تعمیر یا تعویض به وسیله تعمیرکار مجرب اصلاح شود. در این زمینه توجه داشته باشید که هرگونه دخالت بیجا و خودسرانه می‌تواند منجر به بروز خسارت های مالی بیشتر به شما شود. شما میتوانید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی وستینگهاوس تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکلل دستگاه شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *