نمایش همه

دلایل اصلیه کف کردن زیاد ماشین لباسشویی

دلیل کف کردن زیاد لباسشویی

یکی از مشکلاتی که ماشین‌های لباسشویی دارند، جمع شدن کف ماشین لباسشویی است که دلایل متعددی دارد. در این پست می‌خواهیم شما را با دلایل ایجاد کف زیاد در ماشین لباسشویی آشنا کنیم تا از این به بعد از بروز این مشکل در ماشین لباسشویی خود پیشگیری به عمل آورید. نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس در این مقاله برای کاربران خود به صورت کامل این موضوع را به کمک تعمیرکاران و متخصصان با تجربه خود آموزش داده پس با ما تا پایان همراه باشید.

دلایل مهم تخلیه نشدن کف ماشین لباسشویی

  1. پر بودن مخزن پودر ماشین لباسشویی
  2. عدم انتخاب برنامه مناسب برای ماشین لباسشویی
  3. استفاده از پودر رختشویی غیر استاندارد
  4. بسته بودن مسیر تخلیه یا خرابی پمپ تخلیه
  5. اختلال در مکانیسم آبگیری ماشین لباسشویی
  6. استفاده از پودر رختشویی زیاد
  7. جرم گرفتن جداره دیگ 
  8. گرم نشدن کافی آب لباسشویی 

1-پُر بودن مخزن ماشین لباسشویی

ممکن است علت پر شدن کف در ماشین لباسشویی پر بودن مخزن آن باشد. اگر مخزن ماشین لباسشویی پُر شود، کف در داخل آن انباشته می‌شود و راهی برای خارج شدن از آن ندارد. بنابراین هر چه سریع‌تر مخزن ماشین لباسشویی را کم کنید تا آسیبی به سایر قطعات آن وارد نشود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس که نمی چرخد

2-تنظیم نبودن برنامه متناسب با جنس لباس

یکی دیگر از عوامل مهمی که باعث جمع شدن کف در ماشین لباسشویی می‌شود، تنظیم نبودن برنامه بر اساس جنس لباس و زمان شستشوی آن است. گاهی اوقات ممکن است به دلیل انتخاب زمان کوتاه برای شستشوی لباس، ماشین لباسشویی امکان شستشوی کامل لباس‌ها را نداشته باشد و کف در داخل آن باقی بماند. برای این منظور برنامه لباسشویی را به گونه‌ای تنظیم کنید که شستشوی لباس‌ها کامل انجام شود. 

3-استفاده از پودر رختشویی نامناسب

تمامی پودرهای رختشویی موجود در بازار از استاندارد و کیفیت لازم برای استفاده در ماشین‌های لباسشویی پیشرفته برخوردار نیستند و استفاده از آنها در ماشین لباسشویی باعث تولید حجم زیادی کف و در نتیجه جمع شدن مواد شوینده در داخل ماشین لباسشویی می‌شود. بنابراین در زمان خرید پودر رختشویی حتماً از پودرهای با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. 

5-اختلال در عملکرد پمپ تخلیه آب

اگر پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی بنا به هر دلیل به درستی کار نکند، موجب جمع شدن کف در ماشین لباسشویی خواهد شد. اگر پمپ تخلیه آب خراب شده باشد، چاره‌ای جز تعمیر یا تعویض آن نیست.

6-خراب بودن دریچه ورودی آب 

چنان‌چه دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی خراب شده باشد، آب به اندازه کافی وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود تا بتواند لباس‌ها را به طور کامل شستشو دهد. بنابراین مقداری کف در داخل دیگ ماشین لباسشویی جمع می‌شود.

بیشتر بخوانید:  اصلی ترین راه های تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان

7-استفاده بیش از حد از مواد شوینده

این عامل مهم را در نظر داشته باشید که استفادۀ بیش از حد از مواد شوینده در ماشین لباسشویی باعث می‌شود که مقدار زیادی کف در داخل آن باقی بماند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که همیشه متناسب با مقدار و ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی و همچنین حجم لباس‌های قابل شستشو از مواد شوینده استفاده کنید.

*توجه داشته باشید که استفاده از مواد شوینده زیاد نه تنها ضامن تمیزی بیشتر لباس‌ها نیست، بلکه اضافه مواد شوینده به داخل بافت لباس‌ها نفوذ کرده و باعث آسیب دیدن و تغییر رنگ آنها می‌شود.

8-اختلال در سیستم گرم کننده آب

اگر ماشین لباسشویی شما مشکل گرم کردن آب داشته باشد، پودر به خوبی حل نمی‌شود و کف زیادی در داخل دستگاه باقی می‌ماند.

چگونگی خارج کردن کف از ماشین لباسشویی

برای خارج کردن کف باقی مانده در داخل ماشین لباسشویی راه‌های گوناگونی وجود دارد. نخستین راه برای پاک کردن کف ماشین لباسشویی، شستشوی داخل ماشین لباسشویی با آب است. همچنین پر کردن داخل مخزن ماشین لباسشویی با آب نمک نیز در از بین رفتن کف مؤثر است. چرا که نمک باعث تجزیه سریع کف می‌شود. اگر تمایلی به استفاده از روش‌های بالا ندارید، می‌توانید با استفاده از یک اسفنج یا پارچه‌ای که از جذب آب خوبی برخوردار است، برای پاک کردن کف ماشین لباسشویی استفاده کنید.

*به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای پاک کردن داخل ماشین لباسشویی از کف، حتماً باید دستگاه را از برق بکشید تا دچار برق گرفتگی نشوید و پس از چند دقیقه داخل ماشین لباسشویی را با اسفنج یا پارچه تمیز کنید.

نتیجه گیری

به طور کلی رفع کف ماشین لباسشویی کار دشواری نیست و تقریباً هر کسی می‌تواند پیش از مراجعه به سرویس‌کار و با بررسی عواملی که در بالا اشاره شد، نسبت به از بین بردن کف ماشین لباسشویی خود اقدام نماید. در غیر این صورت میتوانید با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی وستینگهاوس تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممن دستگاه شما را عیب یابی کنند.

دیدگاه ها بسته شده است