نمایش همه

صدای زیاد جاروبرقی وستینگهاوس

صدای زیاد جاروبرقی وستینگهاوس، یکی از موضوعاتی می باشد که موجب ایجاد ناراحتی در مصرف کنندگان جاروبرقی های این برند نامدار می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا علت و راهکار رفع صدای زیاد این دستگاه را به شما بگوییم.

صدا دادن جاروبرقی در هنگام روشن شدن و کار کردن امری طبیعی و مربوط به  کار کردن موتور است. اما این صدای طبیعی صدایی کم است. زمانی که شما متوجه میشوید جاروبرقی دارای صدای بلند و غیر عادی است، احتمالا یکی از قطعات دستگاه دچار خرابی شده که باید سریعا عیب یابی و تعمیر شود تا شما مجبور به خرید جاروبرقی جدیدی نشوید.

علت صدای زیاد جاروبرقی وستینگهاوس چیست؟

صدای زیاد جاروبرقی معمولا به‌دلیل خرابی بعضی از قطعات داخلی دستگاه ایجاد می شود که در ادامه به شرح هر یک از این عوامل و راههای برطرف کردن آن می پردازیم:

گرفتگی و کثیفی فیلتر جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی وظیفه گرفتن گرد و خاک محیط را برعهده دارد. زمانی که فیلتر توسط همین ذرات دچار گرفتگی شود، جاروبرقی تلاش زیادی برای ایجاد مکش بیشتر خواهد کرد که این امر سبب افزایش صدای جاروبرقی می شود. بنابراین توصیه می شود اگر از جاروبرقی استفاده مکرر می کنید هر هفته آن را بشویید و همچنین هر 6 ماه اقدام به خرید فیلتر نو کنید.

لرزش بدنه جاروبرقی  وستینگهاوس

گاهی اوقات جاروبرقی به علت استفاده نادرست و فرسودگی و قدیمی بودن بدنه آن شل می شود که به هنگام کارکردن شما با لرزش شدید بدنه جاروبرقی و صدای زیادی مواجه می شوید. بنابراین توصیه ما به شما تعمیر بدنه دستگاه و یا خرید جاروبرقی نواست چون احتمالا دستگاه شما عمر مفید خود را کرده است.

پر بودن کیسه جاروبرقی

زمانی که کیسه یا مخزن جاروبرقی پر از زباله شود، موتور دستگاه برای مکش بیشتر و جمع‌آوری دیگر زباله ها، فشار بیشتری وارد می کند که سبب تولید صدای ناهنجار و بلندی می شود. معمولا جاروبرقی های جدید دارای کیسه یکبار مصرف هستند که باید پس از هربار استفاده آن را تعویض نمایید. اما اگر دستگاه شما کیسه دائمی دارد می توانید کیسه زباله را خالی کرده و پس از شستشو مجدد استفاده نمایید.

گرفتن شیلنگ خرطومی جاروبرقی

شیلنگ خرطومی جاروبرقی، ممکن است به دلیل گیر کردن اجسام بزرگ در آن و یا پارگی قدرت مکش آن کم شده و همین امر سبب صدای زیاد دستگاه گردد. در صورت بروز چنین مشکلی، س از هر بار استفاده، لوله را با فشار زیاد آب بشویید تا هر گونه گرفتگی از بین برود و یا ا استفاده از اجسام بلند و نازک مانند سیخ  زباله ها را از شیلنگ خارج کرده تا مشکل رفع شود.

خرابی فن موتور جاروبرقی وستینگهاوس

فن موتور که وظیفه خنک کردن موتور در هنگام بالا رفتن دما را بر عهده دارد، زمانی که پره های آن دچار شکستگی شود، صدای بسیار بلندی از سمت دستگاه به گوش خواهد رسید. بهتر است برای تعمیر و یا تعویض فن، مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی وستینگهاوس مراجعه کنید.

سوختن موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی در واقع حکم مغز دستگاه را دارد و زمانی که دچار خرابی شود، علاوه بر صدای بلند عملا دستگاه شما از کار میفتد و شما باید هرچه سریعتر در جهت تعمیر و یا تعویض موتور جاروبرقی اقدام نمایید. معمولا استفاده از دستگاه در مدت زمان های طولانی و به صورت مکرر می تواند طول عمر موتور دستگاه را کاهش دهد.

خرابی قطعات بلبرینگ

خرابی و شکستگی پروانه بلبرینگ یکی از دلایل صدای زیاد جاروبرقی به حساب می‌آید. در جاروبرقی‌های قدیمی و کار‌کرده، ممکن است بلبرینگ خشک باشد که  امکان ساییدگی بخش‌های فلزی بلبرینگ وجود دارد که با روغن کاری و تعویض آن، می‌توان از افزایش صدای جاروبرقی جلوگیری کرد.

عدم سرویس دوره ای جارو برقی

اگر چندین سال است که از جاروبرقی استفاده می‌کنید و به صورت دوره‌ای آن را سرویس نکرده اید، بدون شک صدای زیاد جاروبرقی بوش به این مورد بستگی دارد؛ چرا که در گذر زمان قطعات جاروبرقی فرسوده و خشک شده اند و نیاز به سرویس‌های دوره‌ای خواهند داشت. معمولا سرویس های تخصص که توسط نمایندگی های معتبر انجام می گیرد شامل موارد زیر می باشد:

 •         بالانس کردن پروانه‌ موتور
 •         تعویض فیلتر و پاکت به طور منظم
 •         چک کردن ذغال‌های موتور
 •         روغن کاری قطعات دستگاه
 •         و…

مسدود شدن و یا پارگی دیگر اتصالات جاروبرقی

زمانی که اتصالات جاروبرقی که شامل: برس، لوله تلسکوپی و کیسه زباله می باشد دچار انسداد و یا پارگی شوند، در حین جارو کشیدن شما با صدای سوت کشیدن دستگاه مواجه شده و خروج باد را احساس می کنید. پس از عیب یابی قطعه خراب، آن را تعویض نمایید.

راهنمای نگهداری از جاروبرقی وستینگهاوس

خرابی جاروبرقی معمولا در اثر فرسودگی و استفاده نادرست از آن است. در مقابل رعایت اصول نگهداری از جاروبرقی باعث کارکرد بهتر دستگاه می شود.  با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله می‌توانید موجب افزایش طول عمر جاروبرقی خود شوید:

 •         کیسه جاروبرقی را به طور مداوم خالی کنید.
 •         فیلترها را مرتباً تمیز و تعویض کنید
 •         از کشیدن سیم جلوگیری کنید
 •         تمیز کردن غلطک برس
 •         سرویس دوره ای جاروبرقی
 •         مدت زمان استفاده از جاروبرقی، ۱۵ دقیقه باشد. پس از ۱۵ دقیقه، آن را خاموش کنید تا خنک شود. بعد از کمی استراحت دادن به جاروبرقی ، آن را مجددا روشن کنید.
 •         نقاط مرطوب و خیس را جارو نکشید
 •         هر زباله ای را با آن جمع نکنید

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی علت صدای زیاد جاروبرقی وستینگهاوس پرداختیم، همچنین نکانتی نیز در خصوص نگهداری و مراقبت از جاروبرقی گفته شده است. با توجه به بالا بودن هزینه های تعمیرات لوازم خانگی و گرانی قطعات داخلی آن توصیه میشود، که جاروبرقی را به صورت دوره ای سرویس کرده و با استفاده درست از دستگاه سالیان زیادی از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *