نمایش همه

مشکلات یخ‌ ساز یخچال‌‌های ساید بای ‌ساید

مشکلات یخساز یخچال‌‌های ساید بای ‌ساید

اشکالات یخساز یخچال‌‌ فریز‌های ساید

اصولا در یخچال های ساید بای ساید مشکلات اساسی در مورد یخساز های آن می باشد که این مشکلات بدلیل رعایت نکردن یا توجه نکردن به مواردی رخ می دهد. در این مقاله راهنمایی کوتاهی در مورد مسائلی که توجه کردن به آنها می تواند شما را از بحران دور کند آورده ایم، در صورتی که مشکلاتی بیشتر از موارد پایین برای شما رخ داد یا برای تعمیرات یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس احتیاج به نیروی متخصص داشتین می توانید با نمایندگی تعمیر وستینگهاوس تماس بگیرید.

مشکلات رایج یخساز

علت‌های مختلفی می تواند باعث توقف یخساز شود. یخساز آب را به وسیله خطوطی که وظیفه تامین آب را دارند آب مورد نیاز برای یخچال و فریزر را تهیه می کند و همچنین  معمولا یخچال‌ها به لوله آب و یک فیلتر آب متصل هستند.

یخساز کار نمی کند

یخساز کار نمی کند

مواردی می تواند باعث از کار افتادن یخساز بشود، که در ادامه به آن می پردازیم. از عمده‌ترین علل اشکالات یخساز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صفحه کنترل یخساز
 • سوئیچ یخساز
 • موتور یخساز
 • مته سطل یخ
 • موتور درب یخساز
 • تیغه یخ شکن
 • خاموشی یخساز
 • فعال شدن ویژگی مکث
 • قطع یا مسدود شدن ورودی آب
 • مسدود شدن فیلتر‌ها
 • نبود سرمای مناسب

مقالات مرتبط: رفع مشکل انواع ارور یخچال وستینگهاوس

1- صفحه کنترل یخساز

صفحه کنترل یخساز، مسائل کنترل اکثر توابع سیستم یخساز را کنترل می کند. اگر صفحه کنترل مشکل داشته باشد، انتقال برق به کل سیستم یخساز متوقف می‌شود. اگر فقط یکی از قسمت‌های یخساز کار نمی‌کند، قبل از بررسی صفحه کنترل، تک تک قطعات یخساز را بررسی و امتحان کنید. اکثر مواقع تنها یک قطعه دچار مشکل شده است.

اگر کل سیستم یخساز کار نمی‌کند، به احتمال خیلی زیاد مشکل از صفحه کنترل است. یا در برخی موارد اشکال می تواند از سیستم منبع تغذیه و سیم های رابط باشد.

2- سوئیچ یخساز

سوئیچ‌های یخساز، ولتاژ را به یخساز ارسال می‌کنند. اگر یکی از سوئیچ‌های یخساز خراب باشند، برق به یخساز نمی رسد و یخساز کار نخواهد کرد. برای اینکه متوجه شوید سوئیچ یخساز خراب است یا خیر، از یک مولتی متر برای بررسی جریان هر یک از سوئیچ‌ها استفاده کنید. اگر در هر یک از سوئیچ‌ها جریان برق وجود نداشت، آن را عوض کنید.

3- موتور یخساز

با تشخیص سوئیچ‌های یخساز و انتقال برق به موتور یخساز، موتور مته و دیگر اجزا، یخساز شروع به کار می کند. اگر موتور یخساز خراب باشد، نمی‌تواند سوئیچ‌ها را به درستی یا بطور کل به کار بیاندازد و یخساز کار نخواهد کرد. موتور یخساز را با استفاده از جریان برق مناسب بررسی و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید.

4- مته سطل یخ

وقتی اهرم یخ‌ساز فشار داده می‌شود، موتور مته، مته را می‌چرخاند. با چرخیدن مته، یخ به طرف درب یخساز و پایین ورودی هل داده می‌‌شود. اگر مته مشکل داشته باشد، نمی‌تواند یخ را به طرف خروجی یخساز هل دهد. بررسی کنید که آیا مته خراب شده و یا اتصال آن از موتور مته جدا شده است یا خیر. در صورت خرابی، آن را عوض کنید.

5- موتور درب یخساز

موتور درب یخساز، درب یخساز را باز و بسته می‌کند تا از خروج هوای سرد از فریزر جلوگیری کند. اگر موتور درب یخساز خراب باشد، در یخساز باز نخواهد شد. در نتیجه، یخ از یخساز خارج نخواهد شد. برای اینکه مشخص شود موتور خراب است، ابتدا بررسی کنید که جریان برق به موتور می‌رسد یا خیر.

اگر برق به موتور می‌رسد اما کار نمی‌کند، آن را عوض کنید. برای چک کردن جریان برق می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کنید. اگر موتور در یخساز جریان برق ندارد، آن را تعويض کنيد.

6- تیغه یخ شکن

اگر روی تیغه های یخ‌شکن، یخ جمع شده باشد، با آب گرم یخ‌ها را ذوب کنید. اگر تیغه یخ‌شکن خم شده یا شکسته، آنها را عوض کنید .کنترل کنید یخ درون محفظه پر نشود. با پر شدن یخ درون محفظه بر روی تیغه ها فشار وارد شده و باعث خم شدگی یا شکستگی تیغه خواهد شد.

7- خاموشی یخساز

در عمده یخچال‌هایی که یخساز برای آنها تعبیه شده است، کلیدی برای خاموش و روشن(on,off) قرار داده شده که در برخی از این مدل‌ها برروی نمایشگر جلوی دستگاه می باشد و در برخی دیگر از این دستگاه‌ها درون فریزر در کنار یخساز کلید خاموش و روشن(on,off) قرار دارد؛ بررسی کنید تا در حالت روشن باشد.

8- فعال شدن ویژگی مکث

کنترل بازویی که از موقعیت خارج شده است. اکثر یخساز‌ها یک بازوی کنترل دارند که در مواقعی که ظرفیت جای یخ به انتهای خود می رسد سبب این می شود که بازوی یخساز در حداکثر وضعیت خود قرار بگیرد و باعث این می شود که قابلیت مکث فعال شده و عمل یخسازی متوقف گردد.
امکان این هست که بازوی کنترل در لحظه در حداکثر وضعیت گیر کرده یا دچار انجماد شده است و یا افتاده است، که سبب توقف در کار یخساز می شود. بررسی شود که در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

9- قطع یا مسدود شدن ورودی آب

ممکن است مسیری که آب از آن وارد می شود وصل نباشد؛ بررسی کنید شیر ورودی آب بسته نباشد و یا شلنگ ورودی آب دچار تا خوردگی نشده باشد.

10- مسدود شدن فیلتر‌ها

از عمده اشکالات می توان به اینکه اگر فیلتر به موقع تعویض نگردد، فیلتر تصویه آب دچار گرفتگی می شود اشاره نمود. بهتر است برای تعویض فیلتر اقدام نمایید.

11- نبود سرمای مناسب

نبود سرمای کافی می تواند سبب گاز یخچال و یا خرابی کمپرسور باشد. اما برای یخساز با تکیه بر دانش بسیار ما در این زمینه در هر زمان خرابی فن فریزر سبب نبود سرمای کافی در بخش یخساز می باشد؛ فن را بررسی نمایید اگر متوجه ایرادی شدید باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
زیرا راه اندازی و روغن کاری آن در هر زمانی با تعمیر فقط وقت کمی برای شما کار می کند و اگر فن  به صورت یکدفعه‌ای از کار بیافتد و شما ندانید طبیعتا با فاسد شدن مواد غذایی که درون فریزر هستند متحمل ضرر بسیاری می شوید لذا این ریسک را انجام ندهید و نسبت به تعویض فن به موقع اقدام فرمایید.

مقالات مرتبط: تعمیر یخساز وستینگهاوس در محل

سوالات متداول

به چه علت در کابین فریزر سرمای مناسب وجود ندارد؟

به دلیل نبود سرمای مناسب در کابین فریزر نیز طبیعتا خرابی فن رخ می دهد.

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز ساید چه می تواند باشد؟

مشکل یا خرابی در قفل درب و مدول یخساز از علل خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید می باشد.

نتیجه گیری

یکی از جدید‌ترین و بهینه‌ترین مدل‌های امروزی یخچال های ساید بای ساید است که دارای تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته‌ای می باشد و به همین سبب مردم بسیاری علاقه زیادی به عملکرد این دستگاه‌ها نشان داده‌اند. اما نیاز دارد بگوییم که با پیشرفت تکنولوژی، افراد باید اطلاعات خود را بیشتر کنند تا بتوانند به راحتی با این دستگاه‌ها تعامل پیدا کنند. شما می توانید به راحتی کار سرویس یخچال خود را به کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال وستینگهاوس بسپارید.

معرفی دیگر خدمات نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *