نمایش همه

نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی به چه صورت است؟

نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی به چه صورت است؟ هر چند وقت یکبار باید از این ماده برای جرم گیری دستگاه استفاده کرد؟ آیا پودر جرمگیر برای لباسشویی مناسب است؟ آیا این ماده می تواند در نهای نتیجه خوبی را ارائه دهد؟

بسیاری از افراد بر این باورند که ماشین لباسشویی به دلیل وظیفه ای که دارد(شستن و تمیز کردن لباس ها) و مدام با آب و مواد شوینده در ارتباط است، کثیف نشده و در طول روند کارکرد خود تمیز می شود؛ خب، این باور کاملا اشتباه است!

در واقع ماشین لباسشویی در گذر زمان و پس از کار کردن مستمر و مکرر ممکن است رسوب بگیرد و جرم و آلودگی های متفاوتی در قسمت های مختلف دستگاه جمع شود. در چنین حالتی پودر جرمگیر لباسشویی به کمک شما می آید. اما نحوه استفاده از این ماده شوینده معروف چگونه است؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا این موضوع را به طور تخصصی بررسی کنیم. همچنین در صورتی که برای تعمیر لباسشویی وستینگهاوس نیاز به یک نمایندگی معتبر داشتید، می توانید از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید.

چگونه از پودر جرمگیر لباسشویی استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم، ماشین لباسشویی به دلیل مواردی مانند وجود درصد زیاد املاح در آب محل زندگی شما، استفاده مکرر و مستمر از دستگاه برای مدت طولانی، عدم تمیز کردن فیلتر و قسمت های دیگر لباسشویی و … می تواند رسوب بگیرد. این مقدار رسوب ایجاد شده اگر از بین نرود، در طولانی مدت ممکن است به طور مستقیم یا غیر مستقیم در عملکرد ماشین لباسشویی شما اختلال ایجاد کند. در چنین حالتی یک ماده شوینده به نام پودر جرمگیر لباسشویی طراحی و وارد بازار شد تا کاربران را برای برطرف کردن این مسئله یاری دهد.

پودرهای جرمگیر لباسشویی انواع مختلفی دارند که می توانید با توجه به موارد مختلفی مانند کیفیت و قیمت و یا برند آن ها هر یک را انتخاب و تهیه نمایید.

نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی مراحل مختلفی دارد. این مراحل عبارت اند از:

  • خالی کردن کامل دیگ و مخزن ماشین لباسشویی
  • ریختن پودر جرم گیر داخل جاپودری
  • انتخاب برنامه مناسب برای شروع جرمگیری

1. مرحله اول نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی: خالی کردن لباسشویی

مرحله اول نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی، خالی کردن کامل دستگاه است. یعنی هیچ لباس، ماده شوینده، قرص، ژل، پودر و … داخل لباسشویی وجود نداشته باشد.

حتی برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه می شود قبل از استفاده از جرمگیر حتما بخش های مختلف دستگاه را بشویید. برای مثال محفظه جاپودری را تمیز کنید، فیلتر لباسشویی را بررسی و تمیز کنید، دیگ لباسشویی را بشویید، لوله های ورودی و خروجی آب را بررسی کنید و …

با رعایت موارد بالا می توانید نتیجه بهتری در استفاده از جرمگیر ماشین لباسشویی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: علت تخلیه نکردن ماشین لباسشویی وستینگهاوس چیست؟

2. مرحله دوم نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی: اضافه کردن پودر جرمگیر

مرحله دوم در نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی، اضافه کردن پودر جرمگیر به محفظه جاپودری برای شروع روند پاکسازی است.

نکته اول در این باره این است که باید میزان استفاده از جرمگیر را تعیین کنید. پودرهای جرم گیر لباسشویی به صورت بسته بندی های اندازه گیری شده در بازار عرضه شده است؛ اگر تا کنون از این ماده استفاده نکرده اید بهتر است یک بسته کامل را تهیه کرده و از تمام مقدار موجود در آن استفاده کنید.

سپس ماده جرمگیر را در بخش مخصوص پودر لباسشویی بریزید. در مرحله بعدی باید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید.

3. مرحله سوم نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی: انتخاب برنامه شستشو

و اما در مرحله آخر برای اطلاع از نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی باید بدانید که برنامه شستشوی مناسب انتخاب شود.

بعد از طی کردن مراحل بالا و رعایت تمام نکات لازم در این مرحله باید برنامه شستشو را انتخاب کنید. بهتر است برای این هدف برنامه را دستی مشخص کنید. دما را روی 70 درجه سانتیگراد بگذارید تا احتمال پاکسازی دستگاه از رسوبات و آلودگی ها بالاتر رود. سپس حالت شستشو را روی “کتان” بگذارید و لباسشویی را روشن کنید.

اگر تاکنون از پودر جرمگیر استفاده نکرده اید، بهتر است این روند را هر 15 روز یک بار برای مدت زمان 2 ماه انجام دهید تا بهترین نتیجه را مشاهده کنید. اگر قبلا هم از این ماده برای پاکسازی ماشین لباسشویی خود استفاده نموده اید، این روند بهتر است هر 3 الی 4 ماه یکبار تکرار شود.

عوارض وجود جرم و رسوب در ماشین لباسشویی

حالا شاید برای شما سوال پیش بیاید که اصلا جرمگیری لباسشویی چه فایده ای دارد و یا بخواهید بدانید که عدم پاکسازی دستگاه از جرم و رسوب و آلودگی چه عوارضی می تواند داشته باشد. برخی از عوارض وجود جرم و رسوب در ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است:

  • کاهش عملکرد بهینه لباسشویی و امکان مصرف بی رویه آب و برق و ماده شوینده
  • انتقال آلودگی به لباس هایی که داخل دستگاه می شویید
  • تمیز نشدن لباس ها
  • افزایش مصرف برق و آب و مواد شوینده
  • آسیب رساندن به قطعات داخلی به مرور زمان

وجود جرم در لباسشویی اگر با وجود گذشتن زمان بسیار زیادی حل نشود، می تواند عوارض بدتری داشته و در نهایت باعث خراب شدن یا از کار افتادن ماشین لباسشویی شما شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد نحوه استفاده از پودر جرمگیر لباسشویی صحبت کنیم. همانطور که مطالعه کردید این روند شامل 3 مرحله ی خالی کردن ماشین لباسشویی و تمیز کردن قسمت های مختلف آن برای دریافت نتیجه بهتر، ریختن ماده جرمگیر در جاپودری لباسشویی و در نهایت تنظیم یک برنامه شستشو به صورت دستی برای انجام فرآیند جرمگیری.

عوارض عدم جرمگیری می تواند بسیار سنگین باشد؛ زیرا اگر جرم و رسوب در لباسشویی باقی بماند می تواند روی قسمت های مختلفی از دستگاه تاثیر منفی بگذارد. برای مثال می تواند مسیر ورود و خروج آب را مسدود کند، فیلتر را کثیف کند و از انتقال ماده شوینده به دیگ جلوگیری کند. در این حالت هم قطعات داخلی خراب می شوند و هم نمی توانید به درستی از لباسشویی استفاده کنید.

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. برای دریافت خدمات تعمیر وستینگهاوس می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه مرتبط شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *