نمایش همه

نکاتی برای پایین نگه داشتن هزینه های یخچال وستینگهاوس

پایین نگه داشتن هزینه های یخچال وستینگهاوس

پایین نگه داشتن هزینه های یخچال وستینگهاوس

یخچال و فریزر شما یک محفظه قدرتمند است که ۲۴ ساعت در روز، ۳۶۵ روز در سال، کار می کند. حتی تغییرات کوچک در نحوه استفاده از یخچال وستینگهاوس شما در طول زمان می تواند تغییرات بزرگی را بوجود آورد.

این که آیا شما اخیرا یک یخچال وستینگهاوس جدید با راندمان انرژی بالا خریداری کرده اید یا یک یخچال قدیمی دارید، در اینجا چند گام عملی برای افزایش کارایی انرژی و طول عمر یخچال شما ارائه شده است.

با رعایت کردن این نکات یخچال دیرتر خراب شده و شما کمتر احتیاج به تعمیر یخچال وستینگهاوس خود خواهید داشت.

تمیز کردن کویل های یخچال وستینگهاوس

این کویل های فلزی در پشت یخچال شما به آزاد شدن گرما از کمپرسور کمک می کنند و در واقع بخش هایی هستند که در واقع یخچال شما را خنک نگه می دارند.

بنا به گفته سازمان انرژی، تمیز نگه داشتن کویل ها از گرد و غبار و آوار، به این معنی است که کمپرسور مجبور نیست که سخت کار کند تا غذای شما را خنک نگه دارد.

روی غذای خود را بپوشانید

شما از قبل می دانید که پوشاندن روی غذاها، آنها را در برابر رطوبت محافظت کرده و آنها را با طراوت نگه می دارد، اما آیا می دانستید که این کار در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند؟

کمپرسور یخچال باید برای خنک شدن هوای مرطوب سخت تر کار کند، بنابراین با پوشاندن روی غذا، میزان رطوبت را در یخچال محدود می کنید و این کار مانع کارکرد سخت کمپرسور می شود.

درب را بسته نگه دارید

دلیل این امر کاملا واضح است، هنگامیکه شما درب را باز نگه داشته اید و در تلاش برای کشف آنچه که می خواهید هستید، گرما از اتاق وارد یخچال می شود.

غذاهای شما تا حد کمی گرم تر می شود و یخچال باید دوباره کمپرسور را تحت فشار قرار دهد و در کنار هزینه غذا باید هزینه های انرژی بالایی نیز پرداخت کنید. بدیهی است که شما باید درب را باز کنید، فقط این کار را سریع تر انجام دهید.

یخچال های کوچکتر برای خانواده های کوچکتر

اگر فضای بیشتر از نیاز خود در یخچال داشته باشید، فوت مکعب هوای بیشتری وجود خواهد داشت که کمپرسور باید خنک کند. یک زن و شوهر جوان که تنها زندگی می کنند به یک یخچال غول پیکر که قادر به تغذیه بچه های محله است نیاز ندارند.

بیشتر بخوانید:  نکاتی برای کارآمدتر کردن یخچال وستینگهاوس شما

ما میزان مصرف انرژی را در ارتباط با کل فضای داخلی یخچال وستینگهاوس اندازه گیری می کنیم تا ایده بهتری از کارایی کلی دستگاه داشته باشیم.

مطمئن شوید که دمای مناسب را تنظیم کرده اید

بیش از حد گرم نگه داشتن یخچال شما می تواند مواد غذایی را در وضعیتی نا امن قرار دهد، بیش از حد سرد نگه داشتن ممکن است غذا (به خصوص محصولات فرآوری شده) را خراب کند، هزینه های انرژی اضافی به شما تحمیل کند و سبزیجات را نیز خراب کند.

سازمان انرژی توصیه می کند که محفظه غذای اصلی بین ۲.۸ تا ۴.۵ درجه سانتی گراد و فریزر در ۱۵- درجه سانتی گراد تنظیم شود. برای اندازه گیری دما در یخچال وستینگهاوس یک دماسنج را در یک لیوان آب در مرکز یخچال قرار دهید و بگذارید به مدت ۲۴ ساعت انجا باقی بماند.

در مورد فریزر، دماسنج را بین اقلام یخ زده قرار دهید و پس از ۲۴ ساعت نتیجه را بررسی کنید.

آیا علت نوسان دما یخچال وستینگهاوس را می دانید؟

همانطور که میدانید در صورت تنطیم نبودن دمای یخچال، امکان افزایش گرما یا حتی سرما نیز وجود دارد، پس حتما درجه یخچال را طبق استانداردی که در بخش قبل گفته شد، رعایت کنید. یکی دیگر از مواردی که باعث تغییر نوسان دما در یخچال وستینگهاوس می شود، باز و بسته کردن در یخچال برای برداشتن مواد غذایی، تمیز کردن یخچال یا گذاشتن مواد غذایی داغ در درون یخچال می باشد.

از موارد مهم دیگری که باعث تغییر نوسان دما یخچال وستینگهاوس می شود، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کثیف بودن کندانسور یخچال westinghouse
  • مشکل داشتن برد پاور یخچال فریزر وستینگهاوس
  • معیوب بودن فن اواپراتور یخچال فریزر
  • قطع شدن برق یخچال برای مدت طولانی

در صورتی که دمای یخچال شما بعد از بررسی های اولیه به حالت قبل برنگشت، حتما با نمایندگی مرکزی تعمیرات یخچال وستینگهاوس با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

نوار دور درب ها را بررسی کنید

اگر نوار دور درب پیچ و تاب خورده و یا پاره شده باشد، شما به طور مداوم اجازه می دهید که هوا با درجه حرارت اتاق وارد یخچال شما شود که باعث گرم شدن فضای داخلی آن می شود.

بیشتر بخوانید:  چرا بدنه یخچال برق دارد؟

اگر شما نیاز به تعویض نوار دور درب را دارید، با نمایندگی وستینگهاوس تماس بگیرید و یا اگر شما شخصی فنی هستید، خودتان آن را تعویض کنید.

فریزر را به طور دوره ای برفک زدایی کنید

اگر فریزر شما باید به صورت دستی برفک زدایی شود، مطمئن شوید که این کار به صورت منظم انجام می دهید. اجازه ندهید بیش از یک چهارم اینچ برفک ایجاد شود.

در غیر این صورت، جریان هوا در فریزر محدود می شود و رطوبت هوا را همچنان حفظ می کند که همانطور که ذکر شد، فرآیند خنک سازی را سخت تر می کند.

یخچال را پر نگه دارید

چیزهای سرد یکدیگر را سرد نگه می دارند. پر نگه داشتن یخچال و فریزر به خوبی می تواند به تنظیم دمای داخل آن کمک کند. اگر غذای زیادی نداشته باشید، در داخل یخچال، یخ یا آب سرد قرار دهید.

موارد گرم را بیرون از یخچال نگه دارید

اگر یک کاسه غذای گرم را بلافاصله از روی اجاق گاز برداشته و درون یخچال قرار دهید، تمام گرما از ظرف به یخچال وارد می شود و تمام هوای داخل آن را گرم می کند.

کمپرسور باید به سختی کار کند تا هوا را خنک کند که این کار باعث مصرف انرژی الکتریکی زیادی می شود. قبل از قرار دادن آنها در یخچال، مدت زمانی را صرف خنک شدن آنها در خارج از یخچال کنید.

یخ ساز را خاموش کنید

اگر ماشین یخ ساز را روشن نگه دارید وقتی که از آن استفاده نمی کنید، می تواند یک منبع مصرف انرژی باشد. هنگامیکه محفظه آن با یخ پر شده یا از آن استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید.

یخچال را از گرما دور نگه دارید

سعی کنید یخچال وستینگهاوس خود را دور از اجاق گاز یا محدوده های گرماده آشپزخانه خود قرار دهید، زیرا گرمای خروجی از این واحدها، یخچال را گرم می کند. همچنین آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و تا جاییکه امکان دارد در کنار یا نزدیکی پنجره که دارای پرده است، قرار دهید.

اگر از این دستورالعمل ها پیروی کنید، در طول زمان، کاهش هزینه های برق خود را مشاهده خواهید کرد.

معرفی تعمیرات دیگر وستینگهاوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *