نمایش همه

بهترین راه گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی

بهترین راه برای گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی

بهترین راه برای گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی

اگر ظروف داخل ماشین ظرفشویی تمیز نشوند، احتمالا ممکن است تقصیر را سر ماشین یا مواد شوینده تان بیاندازید. اما شاید مشکل از نحوه گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی باشد و نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی وستینگهاوس نداشته باشید. در هر صورت، اگر نیاز به مشاوره داشتید می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی وستینگهاوس تماس بگیرید.

خوشبختانه با انجام چند مرحله ساده، می‌توانید کارایی ماشین ظرفشویی تان را بالا ببرید. توانایی آن را افزایش دهید.

مرحله 1: چه ظروفی را می‌توان با ماشین ظرفشویی شست و چه ظروفی را نمی توان

· چدن: چون ممکن است زنگ بزند

· چینی و کریستال: چون نمی توانند گرمای شدید داخل ماشین ظرفشویی را تحمل کنند.

· لیوان هایی که عایق حرارتی دارند: گرمای زیاد دستگاه می تواند درزگیر خلاء لیوان را از بین ببرد و لیوان دیگر نمی تواند گرمای مایع داخلش را حفظ کند.

· ظروف آلومینیومی: خیلی راحت خراش برمی دارند، رنگشان کدر می شود و یا لکه های سیاه روی آنها ایجاد می‌شود.

· قاشق‌ها و تخته های چوبی: گرما و رطوبت می تواند روی چوب ترک ایجاد کند و ممکن است داخل این ترک ها میکروب نفوذ کند.

· اگر چه اکثر تابه های نچسب موجود در بازار را می توان داخل ماشین ظرفشویی گذاشت، اما بهتر است قبل از اینکار دستورالعمل های شستشو آنها را بخوانید، و در صورت امکان زمان شستشو را کاهش دهید. شستشوی مکرر تابه های نجسب در دمای بالا، می‌تواند پوشش آنها را از بین ببرد.

مرحله 2: از آب کشیدن ظروف قبل از گذاشتن داخل ماشین خودداری کنید

اینکه قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشین آنها را آب می گیرید به این دلیل است که می خواهید ظروف تمیز شوند و ماشین بیشتر عمر کند، اما اینکار درواقع غیرضروری است و کاملا برعکس عمل می کند.

اکثر ماشین های ظرفشویی مدرن سنسورهایی دارند که آب را ارزیابی می کنند تا تعیین شود چرخه باید چه مدت طول بکشد و چه مقدار آب لازم برای تمیزی کامل ظروف لازم است.

حتی اگر دکمه چرخه نرمال را فشار دهید، طول و دمای چرخه می تواند بسته به تشخیص سنسور متفاوت باشد. این کار از طریق اندازه گیری میزان کدر بودن آب طی دوره شستشوی اولیه و قبل از اینکه مواد شوینده در آب آزاد شوند انجام می‌شود.

در شستشوی اولیه، ابتدا آب به تنهایی کثیفی ها را از روی ظروف برمی دارد؛ درست مانند همانکاری که شما قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشین انجام می دهید. در این مرحله است که دستگاه متوجه می شود که میزان کثیفی ظروف چقدر است و به چه میزان زمان و مواد شوینده نیاز است.

بنابراین اگر قبل از شستشو، تمام ظروف خود را به جز یک ظرف لازانیا که یک عالمه پنیر به آن چسبیده بشویید، ماشین چرخه کوتاه تر را اجرا می کند، و ظرف لازانیای شما هم به خوبی تمیز نمی‌شود.

شوینده های ماشین ظرفشویی شامل موادی مانند چنگاله (chelants) و آنزیم هایی هستند که برای تقسیم و تجریه ذرات غذایی طراحی شده ‌اند.

از آنجایی که کار این آنزیم ها بسیار مشخص و دقیق است، اگر به عنوان مثال نشاسته یا پروتئین روی ظروف از قبل با آب پاک شده باشد، این آنزیم ها هم عملا کار دیگری انجام نمی دهند. بنابراین یا با آب شسته می شوند یا در شرایط خاص بر روی ظروف باقی می مانند و شوره می زنند.

بنابراین به عنوان یک قاعده کلی، تمام ذرات غذایی که ممکن است در خروجی ماشین گیر کنند را پاک کنید. اما اجازه دهید سس ها یا ذرات ریز روی ظروف باقی بمانند.

مرحله 3: ظروف را درست و مرتب داخل ماشین قرار دهید

ماشین های ظرفشویی با هم متفاوتند اما بهتر است به روش زیر عمل کنید:

ابتدا، ظروف را رو به مرکز ماشین بگذارید. بازوی های آب پاش در یک حرکت دایره ای آب را اسپری می کند، بنابراین بشقاب هایی که رویشان به مرکز ماشین نباشد تمیز نخواهند شد.

پلاستیک های حساس به حرارت باید در قفسه های بالا قرار بگیرند تا بر اثر حرارت آب نشوند.

لیوان ها نیز باید در قفسه بالا قرار بگیرد، اما آنها را بین دندانه لیوان بگذارید، نه روی آنها. اگر دندانه ها خیلی نزدیک به لیوان ها باشند ممکن است روی لیوان ها همچنان لکه باقی بماند و همانطور هم خشک شود.

قاشق ها و چنگال ها باید رو به بالا باشند. به این ترتیب هم خودشان به خوبی تمیز می شوند و هم ذرات باقی مانده غذا داخل سبد قاشق و چنگال گیر نمی‌کند.

از گذاشتن تعداد زیاد قاشق و چنگال داخل سبد خودداری کنید چون به هم می چسبند و ممکن است خیلی خوب تمیز نشوند.

مرحله 4: از ماشین ظرفشویی خود به خوبی نگهداری کنید

ماشین های ظرفشویی فیلتری دارند که باید هرچند وقت‌ یکبار برداشته و تمیز شود. اکثر مواد غذایی مایع مانند سس‌ها و یا آب غذا از فیلتر عبور می‌کنند، اما ذرات بزرگتر در فیلتر گیر کرده و آن را مسدود می کنند.

برای تمیز کردن فیلتر، آن را درآورید و با آب و کمی شوینده بشویید. مطمئن شوید که کاملا تمیز شده باشد.

سنگ آهک (به ویژه در مناطقی با سختی آب زیاد) و چربی نیز می‌توانند در طول زمان روی اسپری آب پاش و فیلتر انباشته شوند. بهتر است ماهی یکبار آنها را تمیز کنید تا ظروف تان تمیز بمانند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره ماشین ظرفشویی، می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *