نمایش همه

تفاوت های کولر گازی زمینی و دیواری

تفاوت های کولر گازی زمینی و دیواری

کولر گازی یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین لوازم خانگی است که شاید شما هم تصمیم به خرید آن گرفته اید. یکی از رایج ترین سوالاتی که کاربران همواره از ما می پرسند این است که کولر گازی دیواری (اسپلیت) و زمینی (ایستاده) با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟ امروز در این مقاله قصد داریم به مقایسه کولر گازی دیواری و زمینی بپردازیم تا به جواب سوال خود برسید و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید. در نتیجه تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیر کولر گازی وستینگهاوس باشید و مطالب را بسیار موشکافانه مطالعه کنید. داشتن آگاهی کامل درباره ی تفاوت های کولر گازی زمینی و دیواری باعث می شود هنگام خرید، انتخاب درست تر و عاقلانه تری داشته باشید.

مقایسه ی کولر گازی زمینی و دیواری

مقایسه ی کولر گازی زمینی و دیواری
  • نحوه نصب

اولین تفاوت کولر گازی زمینی و دیواری در نحوه ی نصب کردنشان می باشد. نصب کولر گازی زمینی بسیار سریع و آسان و کم هزینه است زیرا تنها سه مرحله دارد که شامل اندازه گیری، قرار دادن و پیچ کردن دستگاه می شود. برخلاف این موضوع نصب کولر گازی دیواری روند بسیار دشواری دارد زیرا ابتدا فرد باید سوراخی را در دیوار ایجاد کند. ممکن است شما با ساختار های الکتریکی یا لوله کشی خانه ی خود آشنا نباشید و با آنها به مشکل بر بخورید و یا حتی شاید مجبور به حفر کردن مواد سخت مانند سیمان شوید. همچنین پس از نصب دستگاه خود باید اطراف آن را بتونه کاری کنید. در نهایت برای نصب کولر گازی دیواری باید هزینه ی بیشتری پرداخت نمایید و از یک تعمیر کار ماهر یا یک فرد متخصص در نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس کمک بگیرید تا دانش و مهارت فنی مورد نیاز را داشته باشد و از بروز هرگونه آسیبی جلوگیری کند.

  • حمل آسان

همانطور که در پاراگراف بالا بیان کردیم برای نصب کولر گازی دیواری باید دیوار را سوراخ کنید و علاوه بر آن مراحل دشوار دیگری نیز انجام دهید، در نهایت برای حمل یا جا به جا کردن آن هم باید هزینه ی بسیار زیادی بپردازید و روند بسیار سختی را طی کنید. اما اگر کولر گازی زمینی دارید به راحتی می توانید آن را تکان دهید و به محل دیگری ببرید. به همین دلیل است که مستاجران معمولا از کولر گازی های ایستاده استفاده می کنند.

  • توزیع هوا

به دلیل اینکه کولر گازی های زمینی بر روی زمین قرار گرفته اند ممکن است موانعی مانند مبلمان بر سر راه آن باشند و در نتیجه جریان هوا به بعضی از قسمت های خانه متوقف می شود و خانه ی شما به طور یکنواخت سرد یا گرم نخواهد شد. اما کولر گازی های دیواری به خاطر اینکه به دیوار نصب می شوند معمولا مانعی رو به روی آنها نیست و از همین رو محیط اطراف به طور کاملا یکسان تهویه خواهد شد.

  • تغییر دما در مدت زمان کم

همانطور که می دانید هوای گرم همیشه در بالاترین جای ممکن قرار می گیرد و کولر گازی های دیواری نیز در ارتفاع بالایی نصب می شوند، به همین دلیل هنگامی که دستگاه خود را روشن می کنید باید برای زمان زیادی منتظر بمانید تا تغییر دما رخ بدهد. پس با خرید کولر گازی زمینی، شاهد تغییر دما در کمترین زمان ممکن باشید.

  • تعویض و تعمیر سریع و آسان

ممکن است پس از مدتی دستگاه شما دچار مشکل شود و نیاز به بررسی داشته باشد. در صورتی که کولر گازی دیواری دارید باید از یک فرد متخصص یا یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید زیرا چک کردن این نوع دستگاه کمی پیچیده و تخصصی می باشد. همچنین برای تعمیر یا تعویض کولر گازی های دیواری باید وقت و پول بیشتری را صرف کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم امروز به مقایسه ی کولر گازی زمینی (ایستاده) و کولر گازی دیواری (اسپلیت) پرداختیم. امیدواریم مطالب را بسیار موشکافانه خوانده باشید و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. اکنون که تفاوت های کولر گازی زمینی و دیواری را می دانید می توانید هنگام خرید، وسیله ای را انتخاب کنید که نیاز هایتان را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *