نمایش همه

علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر

علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر

مایکروفر، یکی از وسایل پر کاربردی می باشد که می توانید هم در منزل و هم در محیط کارتان از آن استفاده نمایید بنابراین نیاز به مراقبت شدید دارد. هر وسیله برقی، در چارچوب یکسری قوانین و مقررات فعالیت می کند و اگر شما دفترچه راهنمای آن ها را مطالعه کنید در می یابید که برای افزایش عمرشان این اوامر نیاز هستند. برای نمونه همین مایکروفر قوانین خاص خودش را دارد. در جهت این موضوع کاربران زیادی از ما سوال کرده اند که علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر چیست؟ به همین خاطر تیم تحقیقاتی و کارشناسی ما به بررسی این مسئله پرداختند به عبارتی دیگر برای عده ای سوال شده است که چرا روی برخی از ظروف مثلا شیشه ای ها آرم خاصی وجود دارد و تعدادی دیگر این گونه نیستند.

علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر

عدم به کارگیری ازظروفی که می خواهیم در ادامه به صورت جامع و کامل برایتان شرح دهیم سبب عوامل زیادی مانند بیماری می شود. یکی از راه کار ها و ترفند هایی را که به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم این است که این وسایل را تست کنید. شاید با این جمله سوال های مکرری ذهنتان را مشغول کند اما باید بدانید، اگر این کار هایی را که می گوییم انجام ندهید، خسارت های جبران نا پذیری را در بر خواهید داشت. در واقع ظرف های مناسب به دستگاه شما آسیب خاصی نمی رساند. یکی از قوانین این است که ظروف فلزی، قاشق و … را در داخل مایکروویو نگذارید چون هم برای شما ضرر دارد و هم به سیستم آسیب می رساند. در بسیاری از مواقع نیز با شکستگی آن ها یا وارد شدن اشعه در داخل مواد  غذایی مواجه شده ایم. پس حسابی حواستان را جمع کنید. در بخش بعدی موضوع مهم تری را مطرح خواهیم کرد پس ما را همراهی کنید.

چگونه می توانیم از سالم و مناسب بودن ظرف ها اطمینان پیدا کنیم؟

ظروف قابل استفاده در مایکروفر
  1. می خواهیم این مسئله را با یک آزمایشی ساده برایتان شرح بدهیم. می توانید برای این کاراز یک لیوان آب و یک بشقاب استفاده کنید. قبل از گذاشتن آن ها در درون مایکروفر مطمئن شوید که برچسب اطمینان دارند و در درون دستگاه اتفاقی نمی افتد با پر کردن سه چهارم فنجان از آب و قرار دادن بشقاب در زیر آن به مدت یک دقیقه صبر نمایید پس از آن اگر دقیقا وسط بشقاب شما حرارت را به خودش گرفته بود ولی آب داخل لیوان این گونه نبود بدانید که ظرفتان مشکل دارد و اطمینان کافی برای گرم کردن مواد غذایی ندارد. (بشقاب)
  1. یکی از آپشن های جالب دیگری که می توانید از آن بهره بگیرید این است که ظروفتان را برچسب گذاری کنید یا با یک عدد ماژیک که می دانید از ته وسیله هایتان پاک نمی شود استفاده کنید. برخی از افراد برای جدا سازی ظروفشان، مناسب ها را ایموجی خنده و بر عکس آن ها را ایموجی غمگین می گذارند!
  2. برخی از ظرف هایی را که مطمئن هستیم می توانید آن ها را در درون وسیله برقیتان بگذارید عبارتند از: ظروف شیشه ای، چینی، سرامیکی و برخی دیگر که نباید برای داغ کردن مواد غذایی اصلا از آن ها بهره بگیرید عبارتند از: وسایل با تزئینات فلزی، سرب دار و با طلا طراحی شده.
  3. می توانید حتی در این راه از فروشگاه ها، نمایندگی ها و کارخانه های معتبر نیز برای خرید یا سفارش محصولات بر چسب دار و مطئن راهنمایی بگیرید و خریداری کنید. بدین معنا که از متخصصین و کارشناسان مربوط به این حوزه بخواهید که شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر می خواهید به تازگی چنین وسیله ای را در هر برند یا مارکی در بازار تهیه کنید حتما قبل از آن مشورتی بگیرید تا از این بابت به مشکلی بر نخورید و بدانید چه کار هایی را باید دقیقا انجام بدهید.

مقاله مرتبط: تعمیر برد ماکروفر وستینگهاوس

در مورد ظروف پلاستیکی چه می دانید؟

ظروف پلاستیکی در مایکروفر

در مورد امور پلاستیکی هم قضایای بالا صدق می کند یعنی شما باید ابتدا اطمینان پیدا کنید که این ظروف به هیچ وجه ارتباط و تماس مستقیمی با غذای شما ندارند و هیچ آسیبی به مایکروفر وارد نمی کنند افزون بر آن ها سبب وارد شدن اشعه ها به غذایتان نمی شوند. این گونه وسایل که از آن ها صحبت می کنیم پوشش های پلاستیکی مخصوصی هستند که ایمن و مطمئن ساخته و تولید شده اند.

بیشتر بخوانید:
علت گرم نشدن مایکروفر وستینگهاوس در چیست؟

ظروف فلزی، خط قرمز مایکروفر

حتی با رعایت کردن موارد و چارچوب قانونی که از آن صحبت هم کردیم، مبادا از ظروف فلزی استفاده کنید چون مشخصا ایمن نمی باشند و منجر به آسیب های احتمالی بسیاری می شوند که تعدادی از آن ها شامل جرقه زدن، آتش سوزی و یا حتی خرابی دستگاهتان می شود. به نکاتی که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم حتما توجه کنید:

الف) بشقاب و فنجان های فلزی را در درون مایکروفر نگذارید.

ب) بشقاب و فنجان های با تزئینات فلزی را هم در درون دستگاه نگذارید.

ج) ظرف های دارای پوشش فلزی یا دارای دسته های فلزی را هم در درون سیستم نگذارید.

د) از قرار دادن فویل آلومینیوم در درون مایکروویو خودداری کنید.

نتیجه گیری نهایی: در این محتوا در مورد علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر صحبت کردیم و با افزایش سطح اطلاعات و دانایی هایمان دریافتیم که چگونه هم به مواد غذایی و هم به وسیله برقیمان آسیبی نرسانیم تا عمر طولانی تری داشته باشد. همچنین برایتان من باب شناسایی و تشخیص ظروف ایمن از غیر ایمن هم حرف زدیم و ترفند های لازم را به شما عزیزان یاد دادیم که چگونه ایمنی های لازم را رعایت کنید مبادا در این راستا از ظرف هایی استفاده کنید که سبب شکسته شدن، آسیب دیدگی و … شوند یا بهره مندی از وسایل فلزی آثار مخرب دیگری را با خودش به همراه می آورد. همان طور هم که در بالا اشاره کردیم ظروف پلاستیکی هم با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع خراب شدن غذا و مایکروفر می شوند  چون اشعه های دستگاه را اصلا به درون ظرف ها راه نمی دهند. مایکروفر بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است چون به دلیل نداشتن یا کمبود وقت می توانید غذایتان را در کوتاه مدت گرم کنید اما به مراقبت و نگهداری نیاز دارد.

برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با نمایندگی تعمیر تخصصی مایکروفر وستینگهاوس تماس گرفته و توسط مشاوران ما راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *