نمایش همه

استفاده از آب گرم در ماشین لباسشویی – ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد؟

استفاده از آب گرم در لباسشویی و ظرفشویی

ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دوتا از پر کاربرد ترین دستگاه هایی هستند که شاید در روز چندین بار از آنها استفاده می کنید. حدود 60 درصد مردم آمریکا برای شست و شوی لباس ها با لباسشویی از آب گرم استفاده می کنند که این یکی از بد ترین عادت هایی است که معایب بسیار زیادی دارد به طور مثال برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشد. یکی از رایج ترین سوال هایی که کاربران از ما می پرسند این است که آیا آب گرم برای ماشین لباسشویی ضرر دارد؟ نمی توان با قاطعیت به این سوال جواب داد اما امروز در نمایندگی مرکزی لباسشویی وستینگهاوس قصد داریم به طور کامل این مسئله را برای شما توضیح دهیم.

 یکی دیگر از سوال هایی که کاربران زیاد پرسیده اند این است که ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد و آیا برای شستن ظرف ها با دستگاه نباید از آب گرم استفاده کرد؟ تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیرات ظرفشویی وستینگهاوس باشید زیرا جواب تمامی سوال هایتان را دقیق بیان کرده ایم و با خواندن آنها می توانید اطلاعات کافی را بدست آورید.

معایب استفاده از آب گرم در لباسشویی

تولید کنندگان ماشین لباسشویی ادعا کرده اند که استفاده از آب گرم باعث می شود تا دستگاه برای گرم کردن آب، کمتر از المنت کمک بگیرد و در نتیجه علاوه بر کم شدن تایم برنامه، مصرف برق نیز کاهش می یابد. اما برخی از افراد می گویند آب گرم مضرات بسیار زیادی دارد که در ادامه دوتا از آنها را برایتان بیان خواهیم کرد. در آخر خودتان باید تصمیم بگیرید که با توجه به معایب و فواید آب گرم، از آن استفاده کنید یا خیر.

آلودگی گرمایی

یکی از آلودگی های جدی و خطرناک کره ی زمین، آلودگی گرمایی است. شاید برایتان عجیب و غیر واقعی باشد اما بیش از 75 درصد آلودگی زیست محیطی به خاطر استفاده از آب داغ برای شست و شوی لباس ها با لباسشویی است.

خراب شدن لباس ها

شاید آب گرم برای دستگاه ضرر نداشته باشد اما به لباس هایتان آسیب وارد می کند به طور مثال رنگشان زودتر از بین می رود و یا  سریع تر پوسیده می شوند. استفاده از آب گرم آن هم زمانی که لباستان آغشته به خون است باعث استحکام بیشتر لکه می شود و در نتیجه پاک کرد آن سخت تر خواهد بود. از همین رو توصیه می کنیم فقط در شرایط ضروری از آب داغ استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:  دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی وستینگهاوس

آیا می توان برای شستن ظرف ها از آب گرم استفاده کرد؟

ماشین ظرفشویی و آب گرم

اکثر ماشین ظرفشویی ها به آب سرد وصل می شوند اما با وجود این مسئله نباید فکر کرد که دستگاه هیچ گاه از آب گرم استفاده نمی کند. در داخل ظرفشویی هم همانند لباسشویی یک قطعه ای به نام المنت وجود دارد که برای ظرف های کثیف و … آب را گاهی اوقات حتی تا 85 درجه نیز گرم می کند، اما اگر هنوز هم تصمیم دارید که دستگاه را به آب گرم وصل کنید بهتر است در ادامه معایب و مزایای استفاده از آب داغ برای شستن ظرف ها را بخوانید.

همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم استفاده از آب گرم در لباسشویی باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود، این موضوع برای ظرفشویی نیز یکسان است و اگر شما دستگاه را به آب گرم وصل کنید مقدار پول کمتری را باید برای قبض پرداخت نمایید. با این حال نمی توان حتمی گفت به کار بردن آب داغ در فرایند شست و شو کار بسیار خوبی است به دلیل اینکه علاوه بر فایده، معایبی دارد که در پاراگراف بعدی توضیح خواهیم داد.

معایب وصل کردن ماشین لباسشویی به آب گرم

همانطور که میدادنید قطعا هر چیزی خوبی بدی و معایب خاص خودش رو هم دارد، در ادامه برای شما به صورت کامل و مرحله به مرحله معایب آن را به شما آموزش داده ایم.

رسوب گرفتن اجزای داخلی دستگاه

میدانید که آب گرم با گذشتن از آب گرم کن نصبت به آب سرد دارای املاح و رسوب بیشتری هست. پس با گذشت زمان طولانی رسوب وارد اجزای داخلی دستگاه میشود و باعث آسیب و درست کار نکردن ماشین ظرفشویی شما میشود. در این صورت شما میتوانید کمتر از آب گرم استفاده کنید اما در صورت استفاده بیشتر بهتره دستگاه را هر چند وقت یک بار با استفاده از جرم گیر های مخصوص شستشو دهید.

بیشتر بخوانید:  مهم ترین دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی

عدم دسترسی که برنامه شستشوی میوه

بخاطر اتصال دستگاه ماشین ظرفشویی به آب گرم دیگر شما نمیتوانید از برنامه شستشوی میوه استفاده کنید. چون آب گرم باعث خراب شدن میوه ها و سلامت شما میشوند.

عدم دسترسی به برنامه شستشوی میوه

تغیر شکل ظروف

آب گرم میتواند به ظروف پلاستکی آسیب بزند، همنطور که میدانید هر یک از ظروف با جنس های مختلف نیاز به دمای آب خاص خود دارد تا شستشو بشوند. پس در صورتی که شما ماشین ظرفشویی خود را به آب گرم متصل کنید میتواند ظروف شما را خراب کنند و دیگر آن حالت قبل را نداشته باند پس بهتره آن ها را درون دستگاه نگذارید و خودتان با دست آن ها را بشوید.

از بین رفتن نقش و نگار ظروف

ظروف چینی برای جذابیت و زیبایی روی خود یک سری نقش و نگار زیبا دارند که با گذر زمان امکان دارد کمرنگ بشوند. همانطور که میدانید این نقش ها رنگ طراحی شده اند و زمانی که شما آن را داخل دستگاه ماشین ظرفشویی با دما آب بالا میگذارید باعث میشود این طراحی ها زود تر توسط آب گرم از بین بروند و زیبایی ظروف شما را بهم بزند.

آسیب به اجزای داخلی دستگاه

اگر دستگاه را به آب گرم وصل کنید و میزان آب ورودی به دستگاه بیش از 50 درجه باشد علاوه بر اینکه به خود دستگاه، شیر برقی و ورودی آن آسیب وارد می شود امکان خراب شدن ظرف هایتان نیز وجود دارد. پس بهتر است ظرفشویی را به آب سرد وصل نمایید و گرم کردن آب را بر عهده ی المنت بگذارید. شاید مصرف برق بالاتر برود اما از بروز مشکلات بیشتر و جدی تر جلوگیری خواهید کرد.

کدر شدن ظروف کریستال

همانطور که در بالا گفته شد آب گرم دارای املاح و سختی بیشتری نصبت به آب سرد هست و ایت املاح و رسوبات میتواند ظروف شیشه ای و کریسال شما را کدر بکنند هرچن که میتوانید با نمک مخصوص ظروف آن را از بین ببرید اما باز هم به اندازه کافی تاثیر گذار نیست.

کدر شدن ظروف کریستال

سخن پایانی

بیان کردیم که کاربران همواره از ما می پرسند آیا آب گرم برای ماشین لباسشویی ضرر دارد؟ و ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد؟ اکنون که به انتهای مقاله رسیده ایم قطعا به جواب این دو سوال پی برده اید اما اگر هنوز هم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به سایت نمایندگی وستینگهاوس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *