نمایش همه

بررسی علل یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس

علل یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس

اگر چه یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس به آسانی خراب نمی شود، اما به هر حال هر وسیله الکترونیکی بنا به شرایط  قرار گرفتن در محیط و طرز استفاده از آن می تواند خراب یا آسیب ببیند. اگر مشکلاتی که هر دستگاه برای ما ایجاد میکند را بدانیم، می توانیم در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنیم. شاید برای خیلی ها این مشکل پیش آمده باشد که مواد غذایی موجود در یخچال ساید، یخ بزند. برای کاهش هزینه ها، می توانید مراحلی که در زیر، در پیدا کردن این مشکل به شما کمک می کند را مطالعه نمایید. اما اگر این راهکارها نتوانست دلایل یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس شما باشد، می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و مشکل خود را مطرح نمایید.

 ۶ دلیل یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس

مواد غذایی برای اینکه سالم و تازه بمانند، حتما باید در جایی خنک نگهداری شوند. اگر خنک بودن محیط ساید بای ساید به قدری زیاد باشد که آن ها یخ بزنند، همین امر باعث خراب شدن مواد غذایی می شود؛ پس باید علتهای یخ زدن غذا را بدانید تا از خراب شدن و یخ زدگی جلوگیری نمایید. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

دلیل  یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید

اولین دلیل: بررسی ترموستات کنترل دما

یکی از دلایلی یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید، می تواند ترموستات کنترل دما باشد. ترموستات، ولتاژ را به کمپرسور، موتور فن اواپراتور و موتور فن کندانسور هدایت می کند. اگر ترموستات کنترل دما به درستی کار نکند، باعث می شود که سیستم مبرد بیش از حد لازم کار کند در نتیجه، یخچال خیلی سرد خواهد شد. برای تشخیص اینکه ترموستات نقص دارد یا خیر، ترموستات را از پایین ترین تنظیم به بالاترین تنظیم بچرخانید و به کلیک آن گوش دهید. اگر ترموستات کلیک کند، احتمالاً نقص ندارد. اگر ترموستات کلیک نکرد، از یک مولتی متر برای آزمایش ترموستات استفاده کنید. اگر ترموستات کنترل دما در هر تنظیم تداوم نداشته باشد ، آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ساید وستینگهاوس اسلامشهر

دومین دلیل: ترمیستور (Thermistor)

ترمیستور دمای هوا را کنترل می کند و خواندن دما را به صفحه کنترل ارسال می کند. سپس تابلو کنترل (control board) براساس ترمیستور، قدرت را برای فن کمپرسور و اواپراتور تنظیم می کند. اگر ترمیستور ناقص و معیوب باشد ، ممکن است کمپرسور و فن اواپراتور خیلی زیاد کار کنند، در نتیجه یخچال خیلی سرد خواهد بود. برای تشخیص اینکه ترمیستور نقص دارد، آن را با مولتی متر تست کنید. مقاومت ترمیستور باید همراه با دمای یخچال تغییر کند. اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکرده یا ترمیستور تداوم ندارد، ترمیستور را تعویض کنید. ترمیستور یکی از دلایل یخ زدن غذا در ساید بای ساید می باشد.

یخ زدن غذا در ساید بای ساید وستینگهاوس

سومین دلیل: صفحه اصلی کنترل (Main control board)

یکی دیگر از دلایل یخ زدگی غذا در یخچال وستینگهاوس، می تواند main board ساید بای ساید باشد. اگر این صفحه اصلی خراب و معیوب شده باشد، هر چند که این عامل کمتر می تواند دلیل یخ زدگی غذا باشد، باید قبل از تعویض آن تمامی احتمالات را در نظر بگیرید و بعد از بررسی تمام مواردی که باعث بیش از اندازه خنک شدن غذا در یخچال ساید وستینگهاوس می شود، این صفحه اصلی کنترل را تعویض نمایید.

چهارمین دلیل: صفحه کنترل دما

برد کنترل دما، ولتاژ کافی را به موتورهای کمپرسور و فن  انتقال می دهد. اگر برد کنترل ناقص باشد، ممکن است ولتاژ مداوم را به موتورهای کمپرسور یا فن بفرستد که در نتیجه یخچال خیلی سرد خواهد بود و غذا نیز یخ میزند. تابلوهای کنترل اغلب در اشتباه تشخیص داده میشوند، قبل از تعویض صفحه کنترل، ابتدا همه اجزای معیوب را  تست کنید. اگر هیچ کدام از اجزای دیگر مشکلی نداشتند، آن وقت به تعویض صفحه کنترل دما  بپردازید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر یخساز وستینگهاوس در محل | تعمیرات یخساز وستینگهاوس

پنجمین دلیل: دمپر (Damper)

یکی دیگر از دلایلی که غذا می تواند در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس، یخ بزند، دمپر می باشد. دمپر با باز و بسته شدن، هوای سرد را به داخل محفظه  یخچال هدایت میکند. حال اگر دمپر خراب شود یا در هنگام باز شدن گیر کند، هوای سرد زیادی وارد محفظه یخچال ساید می شود که همین امر در یخ زدن غذاها موثر است. ابتدا دمپر را بررسی کنید و در صورت شکسته بودن آن را تعویض نمایید.

دمپر

مطالعه بیشتر : چرا یخچال وستینگهاوس خاموش می شود؟

ششمین دلیل:مجمع کنترل دمپر

دلیل آخری که می تواند به یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس منجر شود، مجمع کنترل دمپر می باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، دمپر با باز و بسته شدن می تواند هوای کافی را وارد محفظه یخچال نماید. حال اگر به هر دلیلی assembly damper control خراب شود، با ارسال هوای خنک به یخچال، امکان یخ زدگی را فراهم میکند

ما در این مقاله، ۶ دلیل که احتمال یخ زدگی غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس بوده است را بررسی کرده ایم. اگر سوال بیشتری در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی وستینگهاوس در تهران تماس بگیرید. برای اطلاع از دیگر تعمیرات وستینگهاوس میتوانید مطالب زیر را هم دنبال نمایید.

آشنایی با نمایندگی مرکزی ظرفشویی وستینگهاوس |  آشنایی با نمایندگی تعمیرات لباسشویی وستینگهاوس 

2 دیدگاه ها

 1. شهره گفت:

  سلام اگر فریزر بیشتر از حد واقعی یخ بزنه علتش از چیه ؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر فریز شما بیشتر از حد معمول یخ میزنه علت آن آسیب دیدگی کمپرسور جهت راهنمایی بیشتر با شماره 22225007-021 جهت ارتباط با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *