نمایش همه

علت روشن نشدن لامپ ساید بای ساید وستینگهاوس

علت روشن نشدن یخچال وستینگهاوس

همانطور که یخچال یکی از وسایل ضروری در هر خانه ای به حساب می آید، روشنایی درون آن هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تصور کنید که لامپ یخچال ساید در هنگام شب روشن نشود، چه قدر درون یخچال می تواند تاریک شده باشد؟ تازه در آن لحظه متوجه اهمیت لامپ موجود در ساید بای ساید خواهید شد. در این مقاله قصد داریم که علت روشن نشدن لامپ ساید بای ساید وستینگهاوس را برای شما بازگو کنیم تا اگر این اتفاق برای شما هم افتاد، به راحتی و با کمترین هزینه، بتوانید علت خاموش شدن لامپ و کار نکردن آن را بدانید، پس با ما همراه باشید.

۶دلیل برای روشن نشدن لامپ ساید بای ساید وستینگهاوس

در این قسمت علل کار نکردن و روشن نشدن چراغ ساید بای ساید وستینگ هاوس را مورد بررسی قرار میدهیم. اگر موارد مطرح شده دلایل کافی برای خاموشی لامپ یخچال ساید شما نبوده است می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید وستینگ هاوس در تهران تماس حاصل نمایید تا آن ها با راهنمایی های لازم، مشکل شما را برطرف نمایند. گاهی اوقات روشن نشدن چراغ یخچال میتواند یک عامل مهم برای نقص یکی از قطعات یخچال به حساب آید که در این صورت، نیاز به بررسی های دقیق تر و تخصصی تر  توسط تعمیرکاران مجرب و خبره توسط نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس ، این زمینه دارد.

مطالعه بیشتر: آیا علت سرو صدای زیاد یخچال ساید را میدانید؟

1.لامپ برق

گاهی اوقات با بررسی اولیه متوجه خواهید شد که لامپ ساید سوخته است و تنها کاری که باید بکنید، تعویض آن با لامپ مشابه می باشد. البته قبل از تعویض، از سوخته بودن آن اطمینان پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر یخچال وستینگهاوس شرق تهران

به طور کل دو مدل لامپ در یخچال ها استفاده میشود. یکی لامپ های ال ای دی و دیگری لامپ های رشته طبق تجربه کاربران و طرز ساختار لامپ های ال ای دی طول عمر بالاتری دارند و احتمال سوختن آن هم کم است. اما لامپ های رشته ای هم پر مصرف تر هستند و هم احتمال سوختن بالا تری دارند.

2.مجمع نور

برخی از تولیدکنندگان، اجزای مونتاژ نور را به صورت جداگانه نمی فروشند. اگر مشکل از مونتاژ نور باشد، باید لامپ جدیدی را جایگزین قبلی نمایید و حتما از همان مدل،  تهیه نمایید.

مجمع نور

مطالعه بیشتر: آیا با انواع ارور یخچال وستینگهاوس آشنایی دارید؟

3.سوکت چراغ

اگر حس کردید سوکت روشنایی می تواند عامل این خاموشی یخچال ساید وستینگهاوس باشد، با یک مولتی متر، سوکت موجود را بررسی نمایید تا متوجه داشتن برق در درون آن شوید. اگر سوکت موردنظر برق نداشت یا قطع و وصلی را مشاهده کردید، سوکت چراغ باید با مشابه خود تعویض شود تا مشکل روشن نشدن لامپ یخچال ساید نیز برطرف شود.

تست سوئیچ لامپ

لامپ ها چه ال ای دی و چه رشته ای دارای سوکت هستند. و رطوبتی که داخل یخچال وجود دارد امکان دارد باعث زنگ زدگی این سوکت بشود. حتی ممکن است پایه های سوکت شل یا خراب شده باشد.

4.کلید برق

اگر روشن نشدن چراغ از سوئیچ لامپ است، با یک مولتی متر آن را تست کنید. اگر برق انتقالی به درون سوئیچ استمرار نداشت و دارای قطعی بود، حتما با مشابه آن تعویض کنید. البته امکان دارد یک قطعه کوچک مانند خازن یا در برق رسانی به لامپ مشکل باشد، در این صورت از یک متخصص کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:  مشکلات یخ‌ ساز یخچال‌‌های ساید بای ‌ساید

مطالعه بیشتر: چرا غذا در یخچال ساید بای ساید یخ میزند؟

5.سوئیچ درب

سوئیچ درب یکی دیگر از علل روشن نشدن چراغ ساید بای ساید به حساب می آید. در ابتدا آن را با یک مولتی متر آزمایش کنید و مشاهده کنید که برق به صورت مداوم در آن جریان داشته باشد اگر تداومی در آن ندیدید، سوئیچ درب را با مشابه آن تعویض نمایید.

سوئیچ درب

6.صفحه نور

یکی از مهمترین کارها برای روشنایی یخچال، بررسی تابلوی چراغ می باشد. ابتدا اطمینان حاصل نمایید که تابلوی چراغ دارای ولتاژ کافی بوده است یا خیر. اگر این تابلو مشکلی نداشت ولی باز لامپ یخچال ساید بای ساید کار نکرد، صفحه لامپ را جایگزین فعلی نمایید.

سخن پایانی

موارد مطرح شده، دلایل اصلی برای روشن نشدن لامپ ساید بای ساید وستینگهاوس و البته دیگر یخچال ها میتواند باشد، اگر با این قطعات آشنایی ندارید، قبل از هرکاری حتما با نمایندگی تعمیرات یخچال وستینگهاوس با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. تعمیرکاران وستینگ هاوس با داشتن تخصص و به روز بودن در امر تعمیرات، در سریعترین زمان ممکن می توانند مشکلات شما را برطرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *