نمایش همه

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

علت برق داشتن بدنه یخچال

تعمیرگاه مرکزی لوازم خانگی وستینگ هاوس، با ارائه کلیه خدمات با قطعات اصل و فابریک، تمامی تعمیرات یخچال وستینگهاوس را برای مشتریان عزیز در کمترین زمان ممکن تعمیر می نماید.


همانطور که می دانید یخچال فریزر ها برای خنک کردن و نگه داری از مواد غذایی به برق متصل می شوند به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است با لمس کردن بدنه ی آنها برق خفیفی به بدنتان منتقل بشود.

ایجاد برق خفیف در بدنه ی یخچال فریزر ها یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران زیادی با آن مواجه شده اند، از همین رو امروز در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که چرا بدن یخچال برق دارد و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد.

در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

علت برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

همانطور که در پاراگراف بالا بیان کردیم ممکن است گاهی اوقات هنگام استفاده از یخچال دچار برق گرفتگی خفیف و یا شوک شوید.

دلایل زیاد و متنوعی باعث ایجاد برق خفیف در بدنه ی یخچال فریزر ها می شوند که در این قسمت از مقاله قصد داریم آنها را برایتان بیان کنیم تا اطلاعات جامع و کامل تری در این زمینه بدست آورید.

در نهایت اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که با این مشکل مواجه شده اند، تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت مطالعه کنید.

چرا بدنه یخچال برق دارد ؟

1-اتصالی کردن ترموستات یخچال

اگر سیم های ترموستات دچار اتصالی شوند به بدنه ترموستات برق وارد شده و در نهایت این برق به بدن یخچال منتقل می شود.

بیشتر بخوانید:  بررسی علل یخ زدن غذا در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس

اگر مطمئن شدید که مشکل از سیم های ترموستات است باید برای برطرف کردن مشکل حتما با یک تعمیرکار کاربلد و ماهر تماس بگیرید و از او بخواهید تا در تعمیر و تعویض ترموستات به شما کمک کند.

چرا بدنه یخچال برق دارد ؟

2-سوختن موتور یخچال

قطعا می دانید که موتور به بدنه یخچال متصل می باشد، به همین دلیل اگر این قطعه با مشکلاتی مانند سوختگی مواجه بشود در بدن یخچال برق خفیفی ایجاد خواهد شد. برای رفع این مشکل ابتدا دو شاخه ی یخچال را از پریز برق بیرون بیاورید. در مرحله ی بعدی رله استارت و اوورلود را از موتور جدا کرده و مجددا یخچال را به برق بزنید. در گام بعدی جریان برق را با استفاده از ولت متر یا فازمتر اندازه گیری نمایید. در صورتی که در بدنه یخچال هنوز برق خفیفی وجود داشت موتور معیوب شده است که برای تعمیر یا تعویض آن باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

چرا بدنه یخچال برق دارد ؟

3-از بین رفتن عایق سیم کشی یخچال

در برخی از مواقع ممکن است به خاطر افزایش شدت جریان، جا یه جایی، استهلاک و… عایق سیم کشی ها از بین بروند. در صورت بروز این مشکل هنگامی که رشته سیم ها با بدنه یخچال برخورد کنند، جریان الکتریکی به بدن دستگاه منتقل می شود.

از همین رو با لمس کردن یخچال دچار برق گرفتگی خفیفی خواهید شد. برای رفع این مشکل باید با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید و از او بخواهید تا سیم هایی را که عایقشان از بین رفته از مدار یخچال جدا کند.

چرا بدنه یخچال برق دارد ؟

4-اتصالی سرپیچ لامپ روشنایی با بدنه

اگر سرپیچ لامپ روشنایی یخچال دچار اتصالی یا سوختگی شود، هنگام برخورد سیم های آن با بدنه دستگاه برق خفیفی ایجاد خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا دو شاخه ی یخچال را از پریز برق بیرون بیاورید. در مرحله ی بعدی پیچ های لامپ را باز نمایید و لامپ روشنایی را جدا کنید. در گام بعدی پیچ های سرپیچ را باز کرده و در نهایت سرپیچ جدید را جایگزین کنید. سپس با استفاده از لنت برق، سیم های سرپیچ را عایق بندی کنید در آخر سرپیچ و لامپ جدید را سرجای خود بگذارید.

در صورتی که برای انجام این مراحل مهارت و دانش لازم را ندارید حتما با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

چرا بدنه یخچال برق دارد ؟

5-معیوب بودن برد الکترونیکی

یکی دیگر از علت های برق داشتن بدنه یخچال، خرابی برد الکترونیکی می باشد. همانطور که می دانید ارت به بدنه یخچال متصل است. با معیوب شدن برد الکترونیکی جریان برق به درستی به سیم های ارت منتقل نمی شود و این مسئله در بدنه دستگاه برق خفیفی را ایجاد می کند.

برای برطرف کردن این مشکل باید برد الترونیکی توسط یک تکنسین ماهر و حرفه ای بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

6-وصل نبودن ارت دو شاخ برق

در پریز های برق آشپزخانه سه رشته سیم فاز، نول و ارت قرار گرفته است. عدم وجود سیم ارت در پریز ها باعث انتقال جریان برق به بدنه یخچال می شود. حتما پریز ها را بررسی نمایید و از وجود سیم ارت مطمئن شوید.

7- کاهش رطوبت

شما می توانید با استفاده از مرطوب کننده های آشپزخانه، از کاهش رطوبت موجود در هوا جلوگیری کنید. با افزایش یافتن رطوبت، میزان الکتریسیته ساکن به طور طبیعی کم می شود و در نهایت شوک در بدنه یخچال کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید:  علت نوسان دما یخچال وستینگهاوس و نحوه رفع آن

نتیجه گیری

یکی از رایج ترین سوالی که کاربران همواره از ما می پرسند این است که چرا بدن یخچال برق دارد؟ امروز در این مقاله دلایل و علت های برق داشتن بدنه یخچال را برایتان بیان کردیم و امیدواریم که اطلاعات جامع و کاملی را در این زمینه را بدست آورده باشید.

در صورتی که شما هم با لمس یخچال خود دچار برق گرفتگی خفیفی شده اید، در اسرع وقت با یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد تماس بگیرید تا در برطرف کردن این مشکل به شما کمک کند.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی وستینگهاوس در تهران، یکی از بزرگترین نمایندگی ها در سراسر ایران بوده که دارای متخصصین کارآزموده و متبحر در امر تعمیرات می باشد. برای تعمیر تخصصی وستینگهاوس می توانید با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *