نمایش همه

تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس به ساده ترین روش

تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس

برد دستگاه های الکتریکی کنترل کننده ی این دستگاه هاست. برد لباسشویی وستینگهاوس هم نقش کنترلی برای دیگر قطعات این دستگاه دارد. برد های لوازم برقی به صورت تخصصی برای هر برند طراحی می شوند. پس اگر به برد آن برند آشنایی نداسته باشید نمی توانید آن را تعمیر کنید. تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس یک کار تخصصی است پس آن را به متخصص بسپارید.

ما هر زمان که شما نیاز به تعمیرکار وستینگهاوس داشته باشید در خدمت شما هستیم.

نشانه های نیاز به تعمیر برد لباسشویی وستینگ هاوس

 • کار نکردن لباسشویی
 • از کار افتادن پنل لباسشویی
 • خاموش شدن ناگهانی لباسشویی حین کار

البته می توان گفت که در خیلی از مشکلات دیگر ممکن است منشا خرابی از برد باشد اما به طور کلی شاخصه های اصلی خرابی برد لباسشویی وستینگهاوس همین سه مورد هستند.

دلایل خراب شدن برد لباسشویی وستینگهاوس

 • سوختن خازن ها و فیوزهای روی برد در اثر نوسانات برق
 • نفوذ آب به داخل بدنه ی ماشین لباسشویی در اثر خوب کار نکردن قطعات
 • افزایش عمر دستگاه
برد اصلی

اشکالات متداوم برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی

رفع خطای ماشین لباسشویی وستینگهاوس

وظیفه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی این است که تمام دستوراتی که بعد از فشردن کلید شروع به دستگاه لباسشویی داده می شود را به قطعات دیگری صادر کند. در صورتی که در این بخش مشکلی بروز داده شد، در ادامه آن می تواند باعث بروز مشکل بر سایر اجزا بشود که شما با تعمیر برد ماشین لباسشویی می توانید مشکل آن را برطرف سازید.

کار نکردن برنامه شستشو لباس‌ها

سرویس مرتب دستگاه چه مزایایی دارد؟

بعضی مواقع بعد از تنظیم برنامه شستشو مطابق با نظر خود، متوجه می شوید که تنظیماتی که بر روی برنامه اعمال کرده اید به درستی کار نکرده و فرمانی برای شستشو فرستاده نمی شود. دلیل اصلی کار نکردن دستگاه به علت خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد. چه بسا بهتر است قبل از انجام کاری به تعمیرکار لباسشویی که حرف‌ای می باشد مراجعه نمایید، تا در صورتی که مشکل از برد دستگاه شما می باشد نسبت به تعمیر آن اقدام نماید.

پنلی در بخش جلویی ماشین لباسشویی است که بواسطه آن می توان از انواع برنامه‌های شستشو استفاده نمود و کار‌هایی از قبیل روشن،خاموش کردن دستگاه و تنظیم تایمری که مورد نظر شما می باشد و برای شستشو و یا خشک کردن لباس‌ها استفاده می شود. وقتی پنل این دستگاه کار نمی کند ممکن است به خاطر مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شما باشد که می توان آن را با حضور تعمیرکاری مجرب تعمیر نمود.

مقالات مرتبط:

از کار افتادن اتوماتیک لباسشویی

خطاهایی که در ماشین لباسشویی وستینگهاوس با آن طرف هستید؟

شاید برای شما هم پیش آمده که لباسشویی در حال شستشوی البسه می باشد که یکدفعه‌ای از حرکت می ایستد و کار نمی کند. احتمال دارد این مشکل به دلیل وجود خرابی در برد ماشین باشد. تعمیر برد به وسیله افرادی که تخصص کافی در این زمینه را ندارند ممکن نیست و حتما باید به دست تعمیرکاری مجرب تعمیر صورت بگیرد.

مشکلات متداول در برد ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی اگر برد دستگاه خراب باشد، ماشین به درستی کار نمی کند و در کار آن اختلال‌هایی به وجود می آید؛ که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می پردازیم و اینکه چه عواملی باعث آن می شود را ذکر می کنیم.

1- روشن نشدن ماشین لباسشویی

اگر زمانی که اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی نمودید هیچ نشانه‌ای از دستگاه دریافت نکردید معمولا شما کارتان با تعمیری ساده حل خواهد شد. احتمال بسیاری هست ولی خوب است ابتدا به سراغ بررسی برق یا پاور بروید. در ادامه روش‌هایی برای حل این مشکلات را ذکر می کنیم:

 • دستگاه جریان برق را به درستی دریافت نمی کند
 • موتور از حد خود فراتر گرم می شود
 • سوئیچ در دچار خرابی می شود
 • دکمه تایمر دستگاه شما دچار ایراد می شود

2- دیگ لباسشویی نمی چرخد

برای رفع این مشکل، احتمال می دهیم شما باید به فکر باز کردن ماشین خود باشید. ابتدا به کلیدواژه‌های آسان میپردازیم، چراکه در بیشتر مواقع مشکلی ساده است و احتمال دارد که لباسشویی خیس شده باشد! راه حل‌های این مورد شامل:

 • ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر می کنید
 • پمپ تخلیه شما دچار گرفتگی شده باشد
 • تسمه دستگاه شما از بین رفته باشد
 • موتور شما ایراد داشته باشد( الزاما با متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس در ارتباط باشید)

3- هنگامی که لباسشویی کار می کند صدای بسیاری تولید می کند

اشکالی که یک لباسشویی پر سروصدا داراست را می توان به آسانی متوجه شد که می توان به بودن وسیله‌ای خارجی در مکانی که نباید باشد اشاره نمود، یا اینکه بخش‌هایی از ماشین باید جایگزین شوند. در زیر برایتان حالاتی که ممکن است رخ دهد را ذکر کردیم، به آنها نگاهی بیندازید.

 • صدای حباب خفیف در دستگاهتان
 • صدای ضربه های محکم و ناگهانی در دستگاه شما
 • صدای کم یا زوزه کشیدن مداوم در ماشین

4- ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند

امکان دارد که مسیر آب بسته باشد و یا فشاری کم داشته باشد. باید از کارکرد مناسب غلتک چرخان مطمعن شوید. همچنین می توانید انجام کار‌های این بخش را به متخصصان این کار بسپارید. در مواقعی امکان دارد روند آبگیری، کند باشد یا توقف نکند. در همچین مواقعی به سرعت ماشین را خاموش و برای تعمیر اقدام فرمایید.

5- از دستگاهتان نشتی آب دارید

اگر دستگاه شما نشتی داشت، ابتدا بررسی کرده و سپس مطمعن شوید که شیلنگ تخلیه از جای خود در نیامده باشد. امکان دارد که خروجی نیز بسته شده باشد. در مواقعی که شیلنگ دچار آسیبی شده باشد، باید اقدام به جایگزینی آن نمایید.

6- لباسشویی به طور مداوم در حالت آبگیری است

اگر زمان آبگیری، آبی که در داخل دیگ است به شدت زیاد شده باشد، به‌طوری که از شیشه در هم قابل رویت باشد، محتمل است اشکال دستگاه شما از شیر ورودی آب باشد. اگر برق ماشین را قطع کرده‌اید ولی هنوز آب به درون دستگاه می آید، مشکل دستگاه شما شیر آن است. ولی اگر آبگیری ماشین همراه با قطع برق متوقف شد، امکان دارد مشکل از تایمر، سوئیچ فشار و یا کم بودن فشار آب شیلنگ ورودی دستگاه شما باشد.

7- لباسها در دستگاه به صورت مناسبی تمیز نمی شوند

–  بار اضافی در مخزن: اگر تلاش کنید مقدار بسیاری از لباس‌ها را در یک شستشو انجام دهید، محتمل است برای دستگاه شما مشکلی پیش بیاید. بار اضافی معنی این را نمی دهد که البسه نمی توانند در مخزن ماشین حرکتی کنند.

خاکی که برروی لباس می باشد می تواند بین آن گم شود و فضایی کم را برای پخش یک دست مواد شونیده باقی بگذارد.

– استفاده از مواد شوینده‌ای نامناسب یا انتخاب اشتباه در چرخه شستشو: بعضی از شوینده‌ها در دمای متفاوتی برترین عملکرد را دارند. قبل از خرید حتما به این نکته دقت فرمایید. از جهتی دیگر، برنامه‌های ویژه شستن برای البسه ویژه، برای نمونه ابریشم، تولید می شود. انتخاب نادرست در چرخه شستشو احتمال دارد باعث شستشوی زمان‌بر بشود.

نکات مهم در تعمیر برد لباسشویی وستینگ هاوس

نکته ای که در مورد تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس (westinghouse) فابل ذکر است این است که اغلب برد ها قابل تعمیر نیستند و شما در نهایت ناچار به تعویض برد خواهید شد.

تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس همانطور که پیشتر گفتیم نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارد پس حتما برای اطمینان از کار و هزینه های کمتر از نمایندگی کمک بگیرید.

مقالات مرتبط:

هیچوقت مستقیما به برد دست نزنید و قبل از آن حتما برد را تخلیه ی الکتریکی کنید.

دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا دلیل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی چه می تواند باشد و برای حفاظت از برد چه اعمالی باید صورت گیرد؟ اتصالی و نوسان برق می تواند دلیل مشکل در سیم‌های ماشین لباسشویی باشد که می تواند علت خرابی ویا سوخت برد باشد، در اینجا ماشین لباسشویی به طور کامل از کار می ایستد و باید حتما به‌واسطه تعمیرکار تعمیر گردد.

خرابی‌های متفاوتی که در دیگر بخش‌های ماشین لباسشویی به وجود می آید مثل نشتی آب از بخش‎‌های متفاوت، مشکلاتی که در تخلیه آب وجود دارد و چیز‌های دیگری که می توانند علت نفوذ آب به بخش برد ماشین شده و اختلالی را برای ماشین به وجود آورند. این قطعه، خود از بخش ‌های دیگری تشکیل شده که در صورت نفوذ آب به داخل آنها می تواند باعث ایجاد اتصالی در این قطعات و همچنین منجر به سوختن برد گردد.

مراحل تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس

 1. دوشاخه برق لباسشویی را از برق بکشید. دستکش کار به دست کنید.
 2. پنل را برای دسترسی به برد جدا کرده.
 3. اتصالات برد را جدا کنید. (حتما جای اتصالات رو به خاطر بسپاریت تا بعدا موقع اتصال مجدد به مشکل بر نخورید.)
 4. برد جدا شده را تعمیر و یا تعویض کنید. خازن های برد را بررسی کنید. خازن ها وفیوز های سوخته را تعویض کنید.
 5. برد جدید یا تعمیر شده را جایگزین کرده و اتصالات جدا شده را وصل کنید.
 6. دستگاه را به برق زده و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.
سرویس برد جدید

تعمیر برد لباسشویی وستینگ هاوس به صورت تخصصی

تعمیرات برد لباسشویی westinghouse حرفه ی اصلی تعمیرکاران ماست. برای صرفه جویی در وقت و هزینه حتما با ما تماس بگیرید.

شماره تماس برای تعمیر لباسشویی وستینگهاوس : 22225007

نتیجه گیری

در این مقاله به تعمیر برد لباسشویی وستینگهاوس پرداختیم و در مورد مشکلات و راهکارهای آن صحبت کردیم، شما با مطالعه این مطلب می توانید همچنین مراحل تعمیر برد لباسشویی را فرا بگیرید. برای این که تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس شما به نحوه احسن و توسط تعمیر کاران خبره انجام گردد می توانید به صفحه نمایندگی مرکزی لباسشویی وستینگهاوس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *